مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای فارس خبر داد: ارائه بیش از 9 میلیون نفرساعت آموزش مهارتی در بخش دولتی

در سال گذشته 9 میلیون و 412 هزار نفر ساعت آموزش به جویندگان مهارت در سطح استان فارس و در بخش دولتی ارائه شد.
آموزش به جویندگان مهارت در سطح استان فارس

 به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان فارس حشمت کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس گفت: این آموزش ها در مراکز ثابت و سیار شهری، آموزش به آسیب دیدگان اجتماعی، دانشگاهها، کار آموزی در محیط کار واقعی، صنایع و صنوف، زندان ها، پادگان ها و آموزش به روستائیان و عشایر صورت پذیرفته است.

 وی با بیان اینکه عملکرد سال گذشته استان 103 درصد تحقق داشته است، اظهار کرد: بر اساس تعهدات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می بایست در سال گذشته 9 میلیون و 85 هزار نفر ساعت آموزش در بخش دولتی ارائه می کردیم که با ارائه 9 میلیون و 400 هزار نفر ساعت توانستیم بیش از تعهدات تعریف شده عملکرد آموزشی داشته باشیم و این در حالی است که شیوع ویروس کرونا عملا فعالیت در اسفند ماه را از ما گرفت.

کوشکی با بیان اینکه امروز گفتمان غالب جامعه بحث مهارت آموزی است اظهار کرد: در تلاش هستیم تا در سال جدید و با پیروی از برنامه ها و سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و انجام نیاز سنجی دقیق، اثر بخشی دوره های آموزشی در بخش دولتی و خصوصی را دو چندان کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به نام گذاری سال جاری به نام «جهش تولید» تمرکزمان بیشتر بر توسعه رشته های آموزشی منجر به اشتغال و تولید است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس توسعه آموزش ها مجازی و تولید محتواهای آموزشی را نیز به دلیل شرایط خاص حاکم بر کشور به دلیل شیوع بیماری کووید19 از دیگر اولویت های سال جاری آن اداره کل دانست.

شایان ذکر است: آموزشهای مهارتی در 50 مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و قریب به 800 آموزشگاه آزاد در سطح استان فارس به علاقه مندان ارائه می شود

۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۲۰۶,۷۴۴
کلیدواژه ها: آموزش,جویندگان مهارت,فارس

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید