تعاونی جوانان در سیستان و بلوچستان تشکیل می شود

معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس تفاهمنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان، تعاونی جوانان در استان تشکیل می شود.
تشکیل تعاونی جوانان در سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، اله نظر شه‌بخش در کمیته استانی فعال‌سازی تفاهم‌نامه ملی همکاری میان وزارت‌های تعاون کار و رفاه اجتماعی و ورزش و جوانان افزود: ایجاد تعاونی‌های جوانان فکر و اندیشه جدیدی است که در وزارت متبوع در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم این تفاهم نامه سرآغاز توجه به جوانان در حوزه‌های مختلف اقتصادی از جمله بخش تعاون در سیستان و بلوچستان بعنوان جوانترین استان کشور باشد.
وی اظهار داشت: حمایت از اشتغال جوانان در قالب شرکت‌های تعاونی جوان، توسعه و ترویج فرهنگ ورزش در بین جوانان، شناسایی مسائل و چالش‌های فرهنگی و اجتماعی فراروی جوانان و تلاش در جهت مرتفع سازی آن‌ها برخی از اهداف این تفاهم نامه است.
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: همچنین حمایت مالی و غیرمالی از اشتغال جوانان در قالب تشکل‌های تعاونی، تسریع در روند تشکیل تعاونی‌های جوانان، اولویت دادن به تعاونی‌های جوانان در بهره‌مندی از مزایای موجود، تشویق و ترغیب ازدواج به هنگام جوانان، ایجاد مراکز نوع آوری و دانش‌بنیان برای حمایت از تعاونی‌های جوانان از دیگر اهداف مهم این تفاهم‌نامه است.
شه بخش گفت: تعاونی‌هایی شامل این تفاهم‌نامه می‌شوند که ۶۰ درصد اعضا آن‌ها در زمان تأسیس از رده سنی ۱۸ تا ۳۵ تشکیل‌شده باشد.
وی افزود: برای حمایت از تعاونی ها از ظرفیت بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون استفاده می شود، بطوری که صدور ضمانت نامه تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان بدون وثیقه از طریق صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون  برای این مهم در نظر گرفته شده است.
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یادآور شد: تعاونی های جوان که یک محصول، کالا و یا ایده ای  را  تولید می کنند با حمایت از آنان می توان این محصولات را به تولید انبوه رساند و باعث رشد اقتصادی در استان و کشور شد.


۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۲۰۶,۷۵۲
کلیدواژه ها: تعاونی,جوانان,سیستان و بلوچستان, اله نظر شه بخش

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید