بررسی بیش از 2 هزار ​پرونده مشاغل سخت و زیان آور در هرمزگان

مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در سال گذشته 2 هزار و 643 درخواست مشاغل سخت و زیان آور به منظور بهره مندی از قانون بازنشستگی پیش از موعد در کمیته های بدوی و تجدیدنظر این اداره کل بررسی شد.
بررسی 2 هزار پرونده مشاغل سخت و زیان آور در هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "هادی ابراهیمی" با بیان اینکه به استناد آئین نامه و دستور العمل های اجرایی کارهای سخت و زیان آور، کمیته های بدوی و تجدید نظر تعیین و تطبیق مشاغل سخت و زیان آور اقدام به بررسی مشاغل سخت و زیان آور می کنند، افزود: در این راستا کمیته بدوی بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان آور در این اداره کل با تشکیل ۴۰ جلسه کمیته بدوی و تجدیدنظر، نسبت به بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان آور اقدام کرد.

وی اظهارکرد: از مجموع ۲ هزار و 643 درخواست مطرح شده در کمیته بدوی و تجدیدنظر، ۲ هزار و 54 درخواست در کمیته بدوی و 74 درخواست در کمیته تجدیدنظر مورد تایید قرار گرفت و برای اقدام های بعدی به سازمان تامین اجتماعی ارسال شد.

ابراهیمی اضافه کرد: از این تعداد تاکنون برای 977 نفر حکم بازنشستگی توسط تامین اجتماعی صادر شده است.

براساس قانون، لازمه برقراری مستمری بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور دارا بودن حداقل 20 سال متوالی و یا 25سال متناوب اشتغال در کارهای سخت و زیان آور است.

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱
کد خبر : ۲۰۶,۸۲۴
کلیدواژه ها: مشاغل سخت, بررسی پرونده, بازنشستگی, هرمزگان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید