مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان خبر داد: کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در کردستان، تسهیلات ویژه می گیرند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در چهارمین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان در سنندج، از پرداخت تسهیلات ویژه به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا خبر داد و گفت: ۱۴ رسته واجد شرایط شناسایی و فرآیند پرداخت تسهیلات به آنان آغاز شده است.
کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در کردستان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، برهان صلواتی تسهیلات اختصاص یافته به کردستان برای این کسب و کارها را ۴۳۶ میلیارد تومان با نرخ سود ۱۲ درصد عنوان و اظهار کرد: بازپرداخت این تسهیلات علاوه بر مدت زمان تنفس،  ۲۴ ماه خواهد بود.

صلواتی با بیان این که تاکنون 19 هزار و 479 کارگاه واجد شرایط در کردستان برای برخورداری از تسهیلات ویژه کرونا ثبت نام کرده اند، افزود: اطلاع رسانی گسترده از طریق صدا و سیما، رسانه‌های جمعی و فضاهای مجازی انجام شده و همچنان اطلاع‌رسانی لازم ادامه می یابد تا همه افراد واجد شرایط در صورت تمایل بتوانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

 وی گفت: هدف از این تسهیلات تثبیت اشتغال موجود در استان است و متقاضیان باید ابتدا در سامانه کارا ثبت نام کنند.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان خاطرنشان کرد: دولت علاوه بر این تسهیلات؛ از طریق بسته های معیشتی، حمایت های بیمه بیکاری و ... جامعه کارگری را در برابر آسیب های ناشی از کرونا همواره مورد محافظت قرار داده است.

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۱
کد خبر : ۲۰۶,۹۴۴
کلیدواژه ها: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان,کارگروه اقتصادی,تسهیلات کرونا,برهان صلواتی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید