تامین نیروهای فنی مورد نیاز صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و سایر صنایع توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ایلام

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای از تامین نیروهای فنی مورد نیاز صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و سایر صنایع توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خبر داد.
نیروهای فنی مصنایع نفت، گاز، پتروشیمی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، رشیدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام در دیدار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: با توجه به استخدام نیروهای غیربومی توسط کارفرمایان و پیمانکاران حوزه نفت و گاز که به بهانه عدم وجود کارگران فنی در منطقه، تمامی مراکز فنی و حرفه ای مستقر در سطح شهرستان ها، آمادگی تربیت نیروی انسانی مورد نیازهای شرکت های فوق را دارند.

وی تصریح کرد: تمام واحدهای صنعتی و پیمانکاران نیاز نیروی انسانی را به این اداره کل معرفی تا نسبت به تامین نیروی انسانی ماهر اقدام شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام گفت: با حمایت و پیگیری های استاندار ایلام دپارتمان تخصصی نفت و گاز در استان راه اندازی و اولین قرارداد آموزشی این دپارتمان به امضاء رسید.

وی اظهار کرد: مطابق پیگیری‌های به عمل آمده و رایزنی های صورت گرفته با مدیر شرکت OIEC جلسات مکرر باحضور کارشناسان شرکت OIEC و مرکز برگزار شد که نهایتا منجر به یک قرارداد آموزشی شد که مطابق این قرارداد، از شهریورماه سال گذشته، تعداد ۱۰۰ نفر از جوانان جویای کار بومی در شهرستان دهلران در هشت حرفه آموزشی درحوزه جوشکاری تخصصی، برق صنعتی و صنعت ساختمان آموزشهای لازم را در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دهلران  فرا گرفتند.

وی به ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به کارآموزان عراقی در سال های گذشته نیز خبر داد و گفت: برای ۳۰ نفر از کارآموزان اتباع عراقی (استان واسط) نیز دوره تخصصی جوش آرگون نیز برگزار شد.

شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام نیز در این جلسه گفت: پیمانکارانی که به بهانه عدم وجود نیروی ماهر بومی اقدام به  استخدام کارگران غیربومی کند، بر اساس ماده ۴۷ برنامه ششم توسعه، اجازه بکارگیری نیروهای غیربومی در شرکت های فعال منطقه را نمی دهیم و ساز و کار آن هم ماده ۴۷ قانون برنامه ششم توسعه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام تصریح کرد: در صورتی که شرکت ها این ماده قانونی را رعایت نکنند طبق مصوبه کمیسیون کارگری، به مراجع قضایی جهت برخورد قانونی ارجاع داده خواهند شد.

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۵۲
کد خبر : ۲۰۶,۹۴۸
کلیدواژه ها: نیروهای فنی,صنایع نفت, گاز, پتروشیمی ,و آموزش فنی و حرفه ای,ایلام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید