بیش از 260 میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در خراسان جنوبی اختصاص یافت

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: تسهیلات برای کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا به خراسان جنوبی اختصاص یافت.
تسهیلات برای کسب و کارهای به شدت آسیب دیده ناشی از کرونا

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، اشرفی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان این مطلب عنوان کرد: این تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد و دوره بازپرداخت آن با احتساب دوره تنفس، ۲۴ ماهه خواهد بود و در این مرحله، کارگاه های خسارت دیده از کرونا که کد تامین اجتماعی و کارگر بیمه شده دارند، مشمول دریافت حمایت های دولت می شوند و امید می رود در مرحله بعد، حمایت ها شامل کسب و کارهای بیمه نشده هم باشد.

وی اظهارکرد: براساس شیوه نامه ابلاغی، رقم تسهیلات در سه سطح ۶۰ میلیون ریالی، ۱۲۰ میلیون ریالی و ۱۶۰ میلیون ریالی تعیین شده است.

اشرفی تصریح کرد: کسب و کارهایی که آسیب شدید دیده اند، به ازای هر نفر بیمه شده ۱۲۰ میلیون ریال و واحدهایی که تعطیل شده اند به ازای هر بیمه شده ۱۶۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت می کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: رانندگان مسافری درون ‌شهری و برون ‌شهری هم ۶۰ میلیون ریال تسهیلات می گیرند.

وی افزود: پرداخت تسهیلات به رانندگان، یک مرحله ای است و متقاضیان مشمول، مستقیما به بانک معرفی می شوند اما پرداخت تسهیلات به سایر متقاضیان دومرحله ای است و باید در دستگاه تخصصی مربوط، مورد بررسی قرار گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی افزود: سهم استان از دریافت این اعتبارات تسهیلاتی، تقریباً 7/0 درصد کل اعتباری است که در سطح کشور اختصاص یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: بخشی از تسهیلات بابت جبران دستمزد کارگران و بخشی هم بابت جبران هزینه هایی است که تحمیل شده است.

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |
کد خبر : ۲۰۷,۰۰۰
کلیدواژه ها: تسهیلات,کرونا,اشتغال,خراسان جنوبی,کارفرما,کسب و کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید