بیش از پنج میلیارد ریال وام اشتغالزایی صندوق امید در ایلام پرداخت شد

مدیر صندوق کارآفرینی امید ایلام گفت: این صندوق از ابتدای امسال تا الان پنج میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال تسهیلات برای طرح‌های اشتغالزایی به متقاضیان در روستاهای این استان پرداخت کرده است.
پرداخت وام اشتغالزایی صندوق امید

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، فرزان عزت پور اظهار کرد: این میزان اعتبار در قالب ۱۲ فقره تسهیلاتبا کارمزد چهار و ۶ درصد و ایجاد اشتغالزایی مستقیم۳۷نفر پرداخت شده است.

وی افزود: از سال گذشته تا کنون و در قالب طرح صندوق های خرد محلی ۴۶ فقره تسهیلات اشتغال روستایی با اعتبار ۱۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال پرداخت و ۲۰۰ مورد نیز شناسایی در دست اقدام است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید ایلامیادآور شد: همچنین در این مدت(سال گذشته تاکنون) در قالب طرح هر روستا یک محصول، ۷۰ فقره تسهیلات با اعتبار ۲۳ میلیارد و ۹۰ میلیون ریال پرداخت شده و تخصیص تسهیلات برای هفت روستا با اعتبار ۵۵ میلیارد ریال نیز شناسایی و در دست اقدام است.

عزت پور تصریح کرد: چهار میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال تسهیلات در قالب طرح روستای بدون بیکار پرداخت شده و ۶ روستای دیگر نیز شناسایی و در دست اقدام است.

وی تاکید کرد: سال گذشته ۴۷۵فقرهتسهیلات اشتغالزایی با اعتبار ۳۹۵ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال و اشتغال ۶۱۷ نفر پرداخت شد که نقش برجسته و موثری در حمایت از کارآفرینان روستایی داشته است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید ایلام ادامه داد: این صندوقبه عنوان یکی از عاملان پرداخت تسهیلات و حمایت از کارآفرینان قانون اشتغال پایدار روستایی با استفاده از منابع مشترک صندوق توسعه ملی، در سال گذشتهکل اعتبارات تخصیص یافته به استان را جذب نموده و از کارآفرینان روستایی مناطق مختلف با ارایه تسهیلات اشتغالزایی قرض الحسنه حمایت می کند.

به گفته وی، صندوق کارآفرینی امید با حمایت از پروژه های گل نرگس، پرورش میش داشتی، حوزه بوم گردی، اپلیکیشن های حوزه فناوری و حمایت از کارآفرینان در بخش های خدمات، صنعت و کشاورزی توانسته خدمات ارزنده ای به کارآفرینان ارایهدهد.۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۲۹
کد خبر : ۲۰۷,۰۳۸
کلیدواژه ها: وام اشتغالزایی, صندوق امید, تسهیلات اشتغال پایدار روستایی, ایلام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید