مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان: خدمت رسانی به آحاد جامعه از افتخارات مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به عملکرد مجموعه ادارات تابعه در مرکز استان و شهرستان ها در سال ۹۸، خدمت رسانی به آحاد جامعه را از افتخارات این مجموعه بیان کرد.
خدمت رسانی به آحاد جامعه از افتخارات مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده در نشست شورای اداری این اداره کل که با حضور معاونین و روسای ادارات تابعه شهرستانی در زاهدان برگزار شد، افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک وزارتخانه فرابخشی و فرا دستگاهی است که افتخار این را دارد تا خدمات ارزنده و مهمی را به جمع کثیری از مردم در کشور ارائه کند.
وی اظهارکرد: با توجه به اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ادارات تابعه استانی و شهرستانی در تحقق عینی و عملی شعار سال نقش آفرین هستند، می بایست در این راستا پیگیری مسائل و مشکلات جامعه هدف بیش از گذشته مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در خصوص اقدامات صورت گرفته در دوران کرونا توسط وزارت متبوع گفت: راه اندازی سامانه بیمه بیکاری در مدت زمان بسیار کوتاه از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک اقدام مهم و کار جهادی بود تا شهروندان به صورت غیرحضوری از خدمت بهره مند شوند.
جهاندیده افزود: در سیستان و بلوچستان نیز بیش از 11 هزار نفر در این سامانه ثبت نام کردند گه از این تعداد، افزون بر 7 هزار نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند.
وی خاطرنشان کرد: واریزی اسفندماه برای مشمولین توسط سازمان برنامه و بودجه انجام شده است و برای ماه های فروردین و اردیبهشت نیز مطابق شرایط اعلامی ، اقدام می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در خصوص حمایت از کسب و کارهای زیان دیده از کرونا هم یادآور شد: بر اساس شرایط جدید و تسهیل گری که برای دریافت تسهیلات صورت گرفته است، بنگاه های اقتصادی که حتی یک نیروی کار بیمه شده داشته باشند نیز به همان میزان مشمول دریافت تسهیلات خواهند شد.
جهاندیده ادامه داد: صاحبان کسب و کارها و مشاغل زیان دیده از کرونا که پیامک برای آنها ارسال شده است، می توانند با مراجعه به سامانه کارا، مراحل بعدی را انجام دهند و برای افرادی که پیامک هم ارسال نشده است هم در این سامانه راهنمایی های لازم به آنها صورت می گیرد.
وی همچنین صیانت از مشاغل و نیروی کار موجود در استان را یکی از هدف گذاری های مهم مجموعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال 99 بیان کرد و گفت: توجه به کیفیت آرای صادره و مدت زمان رسیدگی در مراجع حل اختلاف کار از اهمیت بالایی برخوردار است و در راستای صیانت از نیروی کار و ایمنی در محیط های کار توسط بازرسان کار در سطح کارگاه های استان با جدیت پیگیری شود.
رییس شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت متبوع در استان با اشاره به هم گرایی و هم افزایی مطلوب در بین مدیران این دستگاه ها هم افزود: می بایست در سطح شهرستان ها نیز از این ظرفیت برای حل و فصل مسائل و مشکلات جامعه هدف استفاده شود.۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۲۰۷,۱۴۰
کلیدواژه ها: مهرداد جهاندیده,شورای اداری,جهش تولید,سیستان و بلوچستان,اشتغال,بازرسی کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید