اختصاص 7 درصد تسهیلات کرونایی کشور به خراسان رضوی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: اعتبار حمایتی مشاغل آسیب دیده از کرونا به استان خراسان رضوی ۷.۲ درصد سهم تسهیلات کشور است.
نشست خبری محمد سنجری با رسانه ها
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، محمد سنجری در نشست خبری با خبرنگاران گفت: بعد از شیوع کرونا، سامانه تسهیلات کرونا راه اندازی شده و کارفرمایانی که واجد شرایط هستند می‌توانند در بخش کرونای سامانه کارا به نشانی corona-kara.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت کنند.
وی ادامه داد: شرایط و ضوابط و رسته فعالیتهایی که تسهیلات به آنها تعلق می‌گیرد و همچنین راهنمای ثبت نام متقاضیان در سامانه تسهیلات کرونا درج شده است.
وی گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا تا کنون ۱۴ رسته را مشمول دریافت تسهیلات حمایتی قرار داده است و تعداد ۲۰ بانک و موسسه مالی اعتباری برای دریافت تسهیلات در سامانه قابل انتخاب هستند که ۱۹ مورد از این بانکها در استان فعالند و متقاضیان می‌توانند بعد از ثبت نام، بانک مورد نظر خود را انتخاب کنند و هر کارفرمایی که ثبت نام کند و بتواند داده‌های لیست تامین اجتماعی را در اختیار این سازمان قرار دهد کار تامین تسهیلاتش سریعتر انجام خواهد شد.
سنجری اضافه کرد: تسهیلات به کسب و کارهایی پرداخت می‌شود که از پارسال تا کنون در همین مشاغل فعال باشند، حفظ بیمه کارگرانی که تسهیلات بابت آنها دریافت شده تا پایان سال ۹۹ الزامی نیست و حق بیمه کارفرمایی یا خویش فرمایی باید پرداخت شده باشد در صورتی که تعدادی از بیمه شدگان کارگاه از بیمه بیکاری استفاده کرده باشند به تعداد کارگران باقیمانده در کارگاه که از بیمه بیکاری استفاده نکرده اند می‌توانند از تسهیلات استفاده نمایند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با بیان این که مبلغ تسهیلات کرونا بسته به تعداد نیروهای هر واحد متغیر است،افزود: به ازای هر نفر نیروی کار ۱۲۰ میلیون ریال  و واحدهایی که بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شده‌اند به ازای هر نیروی کار ۱۶۰ میلیون ریال دریافت می‌کنند.
سنجری افزود: مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال با ارائه سفته متقاضی و مبالغ بالاتر تا هزار و ۸۰۰ میلیون ریال با ارائه سفته و معرفی ضامن و بیش از این مبلغ با وثیقه مورد قبول بانک پرداخت می‌شود. نرخ سود تسهیلات ۱۲ درصد و بازپرداخت پس از تنفس تا پایان شهریور سال ۹۹ به مدت دو سال است.
وی ادامه داد: درخواستهای تسهیلات رانندگان نیاز به تایید دستگاه ندارد و به طور مستقیم به بانک ارجاع می‌شود. مبلغ تسهیلاتی که به رانندگان پرداخت می‌شود به عنوان خویش فرما ۶۰ میلیون ریال است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: مشهد، سبزوار، نیشابور و تربت حیدریه بیشترین واحدها و مبالغ تسهیلات حمایتی را به خود اختصاص داده‌اند و دولت به منظور کاهش آسیب های ناشی از کرونا به مردم و واحدهای تولیدی و صنعتی اقدامات مختلفی انجام داده است.
 
 
۳۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۱۴
کد خبر : ۲۰۷,۱۵۴
کلیدواژه ها: نشست خبری,مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی,سنجری,اختصاص تسهیلات کرونایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید