مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد خبر داد: بیش از 16 هزار نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری در یزد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: 16 هزار و 435 نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری در یزد شدند.
مشمولین دریافت مقرری بیمه بیکاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، محمدحسین ریاحی با بیان اینکه با شیوع کرونا، تعدادی از واحدهای تولیدی و صنفی استان یزد تعطیل و تعدادی از کارگران بیکار شدند، گفت: 17 هزار و 897 نفر از در یزد جهت دریافت مقرری بیمه بیکاری در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت‌نام کردند که از این تعداد 16 هزار و 435 نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شناخته شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد تصریح کرد: 11 هزار و 875 نفر از مشمولین دریافت بیمه بیکاری در استان به علت کرونا کار خود را ازدست‌داده و مابقی نیز به علت‌های دیگر درخواست بیمه بیکاری خود را به ثبت رسانده‌اند.

وی با اشاره به این که دفترچه بیمه تأمین اجتماعی متقاضیان بیمه بیکاری تا پایان خردادماه تمدیدشده است، خاطرنشان کرد: مبالغی از طرف سازمان برنامه‌وبودجه به‌حساب متقاضیان بیمه بیکاری ناشی از کرونا برای اسفندماه پرداخت شد و آن‌طور که مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی عنوان کرده است از ابتدای خردادماه ازنظر رسیدگی و سازوکارهای نظارتی در بیمه بیکاری به شرایط عادی برمی‌گردیم.

 بهابادی‌ها کمترین درخواست کننده بیمه بیکاری در استان یزد

ریاحی ادامه داد: بیشترین متقاضی دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا مربوط به شهرستان یزد است و شهرستان‌های اردکان، میبد و اشکذر به ترتیب بعد از مرکز استان قرار می‌گیرند. همچنین شهرستان بهاباد با 31 نفر مشمول، کمترین میزان درخواست‌کننده را در بین شهرستان‌های استان دارا است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اذعان کرد: مقرری‌بگیران بیمه بیکاری تا پایان سال گذشته حدود 3 هزار و 600 نفر بودند که از مزایای بیمه بیکاری استفاده می‌کردند.

 

 

 
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۰
کد خبر : ۲۰۷,۲۲۸
کلیدواژه ها: بیمه بیکاری, دوران کرونا, ریاحی, مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد, افزایش دستمزد کارگران

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید