پیاده سازی طرح سفیران سلامت در کارخانه و واحدهای تولیدی استان فارس

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس گفت: در راستای پیشگیری از شیوع کرونا و اجرای طرح پیاده سازی سفیران سلامت در کارخانجات بالای ۵۰ نفر بازدیدی از کارخانه یک یک در شهرستان خرم بید صورت گرفت .
پیاده سازی طرح سفیران سلامت در کارخانه و واحدهای تولیدی استان فارس

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، قدر خادم الحسینی در این بازدید عنوان کرد: جامعه کار و تلاش این استان ضمن رعایت تمامی موارد بهداشتی و امنیتی در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند.
وی افزود: با تلاش و همت جامعه کار و تلاش استان موفق شدیم در ایام سخت کرونا با مدیریت خوب در خصوص پیشگیری ویروس کرونا گام موثری برداشته شود.
خادم الحسینی با اشاره به تشکیل شورای عالی خدمات بیمه شدگان استان و ارسال دستورالعمل ارسالی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  و دانشگاه علوم پزشکی به ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان ها بیان کرد: در این راستا کارشناسان بهداشت حرفه ای و مسئولین خانه‌های بهداشت کارگری به عنوان بازوی اجرای دستورالعمل ها و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در محیط کاری آموزش لازم را به کارگران خدوم و طرح فاصله‌ گذاری اجتماعی صورت گرفت.
وی افزود: یکی دیگر از کارهای پیشگیرانه تشکیل گروه‌های مجازی با حضور مسئولین خانه های بهداشت کارگری، بهداشت حرفه ای در واحدهای تولیدی استان برای اطلاع رسانی و هماهنگی لازم جهت اقدامات در خصوص پیشگیری از ویروس کرونا و اطلاعیه های صادره از مقامات به کارگران بود که نتیجه این اطلاع‌رسانی اقدامات و پیگیری‌های مستمر حوزه مدیریت اجتماعی منجر به پیشگیری کارفرمایان و کارگران عزیز در این مدت شد.
مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با اشاره به اینکه کارفرمایان و کارگران با رعایت توصیه های بهداشتی وزارت بهداشت و پیاده سازی طرح سفیران سلامت در کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی استان موفق عمل کردند.
خادم الحسینی با بیان اینکه در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی که امروز یکی از چالش‌های موجود در جامعه است، عنوان کرد: متاسفانه این موضوع دامن کارگران که پرچمداران اقتصاد مولد جامعه هستند را گرفته است که این اداره کل با پیاده‌سازی طرح هر واحد تولیدی یک سفیر سلامت اقدام مبتکرانه و خلاقانه ای در پیش گرفت و در تهیه شاخص‌ها در زمینه سلامت کارگران و ارزیابی آن توسط اساتید دانشگاهی به صورت علمی ورود کرده است.
وی خاطرنشان کرد: امید است با اجرای این طرح بتوانیم تا حدود زیادی از خدماتی که جامعه کارگری به اقتصاد کشور دارد در زمینه کاهش اسیب های اجتماعی قدم بر داریم .

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۲۰۷,۳۲۴
کلیدواژه ها: سفیران سلامت,فارس,خانه های بهداشت کارگری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید