۹ هزار کارگاه آسیب‌دیده از کرونا استان بوشهر تسهیلات حمایتی دریافت می کنند

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر گفت: ۹ هزار کارگاه در استان بوشهر مشمول پرداخت این تسهیلات هستند و تاکنون صاحبان دو هزار کارگاه برای دریافت این تسهیلات نام‌نویسی کرده‌اند.
۹ هزار کارگاه آسیب‌دیده از کرونا استان بوشهر
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، سیامک وطن‌خواه  گفت: پس از زیان‌هایی که ویروس کرونا بر کسب‌وکار‌های کوچک و کارگاهی وارد آورد و بسیاری را به تعطیلی کشاند، دولت تصمیم گرفت تا با پرداخت تسهیلات از آن‌ها حمایت کند که سهم  استان بوشهر ۴۸۹ میلیارد تومان است.
وی ادامه داد: بر پایه شناسایی و برآورد‌های آغازین، ۹ هزار کارگاه در استان بوشهر مشمول پرداخت این تسهیلات هستند و تاکنون صاحبان دو هزار کارگاه برای دریافت این تسهیلات نام‌نویسی کرده‌اند.
وطن‌خواه اضافه کرد: درخواست‌کنندگان برای پیمودن گام‌های دریافت این تسهیلات باید در سامانه «کارا» به نشانی kara.mcls.gov.ir مشخصات خود را در بخش تسهیلات کرونا ثبت کنند. در این فرآیند صاحبان کارگاه‌هایی که دارای کد بیمه تأمین اجتماعی هستند و برای آن‌ها بر اساس کد بیمه کارگاهیِ شناسایی‌شده پیامک فرستاد شده، در بخش تسهیلات کرونا سامانه کارا اطلاعات خود را تکمیل می‌کنند که پس تأیید از دستگاه اجراییِ تخصصی، به یکی از ۱۴ بانک عامل مشخص‌شده در استان بوشهر معرفی می‌شوند.
معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به این‌که هنوز فرصت نام نویسی وجود دارد، افزود: برای بنگاه‌هایی که بخشی از فعالیت آن‌ها آسیب دیده به ازای هر فرد بیمه‌شده ۱۲ میلیون تومان و برای بنگاه‌هایی که به‌صورت کامل آسیب دیده و تعطیل شده‌اند ۱۶ میلیون تومان تسهیلات با نرخ بهره ۱۲ درصد پرداخت پیش بینی شده است.
وطن‌خواه گفت : این تسهیلات برای ۱۴ رسته تعریف شده و مدت بازپرداخت آن ۲۴ ماه است که از ماه مهر پس از ۳ ماه تنفس آغاز می‌شود.
۲ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۸
کد خبر : ۲۰۷,۵۴۸
کلیدواژه ها: کارگاه, آسیب دیده, تسهیلات کرونا, فعالیت, وام, استان بوشهر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید