28 هزار واحد کسب و کار در استان کرمانشاه مشمول دریافت تسهیلات ویژه کرونا هستند

هفتمین جلسه کارگروه و اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه به ریاست هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان، مدیران کل دستگاه های اجرایی، مدیران بانک ها و موسسات عامل در محل سالن جلسات شهدای دولت استانداری برگزار شد.
هفتمین جلسه شورای اشتغال استان کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ابتدای این نشست ضمن تحلیل شاخص های بازار کار جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر و وضعیت شاخص های بازار کار فارغ التحصیلان دانشگاهی استان در مقایسه با کل کشور، بیان کرد: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، بخش خدمات بیشترین سهم اشتغال در بین بخش های اقتصادی با ۵۰ و ۳ دهم درصد به خود اختصاص داده و پس از بخش خدمات بیشترین سهم به بخش صنعت با ۳۲ درصد و بخش کشاورزی با ۲۷ و ۷ دهم درصد تعلق دارد.

وی در این گزارش تحلیلی ادامه داد: از کل جمعیت ۲۸۰ هزار و ۴۷۵ نفری فارغ التحصیلان دانشگاهی استان ۶۳ و ۴ دهم درصد معادل ۱۷۷ و ۹۴۰ نفر را جمعیت فعال تشکیل می دهد که نسبت به میانگین کل کشور، ۵۷ و ۷ دهم درصد معادل ۵ و هفت دهم درصد بیشتر است.

 وی ادامه داد: از کل جمعیت ۱۷۷ هزار و ۹۴۹ نفری فارغ التحصیلان دانشگاهی فعال استان معادل ۲۸ و نیم درصد معادل ۵۰ هزارو ۷۱۵ نفر بیکار بوده اند که نسبت به میانگین کشوری ۱۸ و ۳ دهم درصدی، ۱۰ و ۳ دهم درصدی بیشتر است.

دبیرکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه در خصوص تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده ار کرونا تصریح کرد: ۲۸ هزار و ۳۴ واحد کسب و کار آسیب دیده از کرونا  با ۴۱ هزار و ۷۵۰  شغل در استان کرمانشاه مشمول دریافت تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه نیز در این نشست در اهمیت ایجاد اشتغال اظهارکرد: بهترین راهکار نشاط در جامعه ، ایجاد اشتغال است.

 وی  با تاکید بر ضرورت تهیه بانک اطلاعاتی بیکاران استان به منظور برنامه ریزی رونق توسعه اشتغال تصریح کرد: توجه به  ایجاد اشتغال در شهرها به ویژه حاشیه شهرها مورد تاکید است.

 

 

۴ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۰۷,۸۸۰
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری,استان کرمانشاه,تسهیلات ویژه واحدهای آسیب دیده از کرونا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید