با حضور رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛

دپارتمان مهارت مرزی برای اولین بار در ایلام راه اندازی می شود

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از راه اندازی دپارتمان مهارت مرزی برای اولین بار در ایلام خبر داد.
راه اندازی دپارتمان مهارت مرزی برای اولین بار در ایلام

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، علی اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست با رییس اتاق بازرگانی استان با بیان این که سند راهبردی مهارت  استان با نقطه مطلوب فاصله دارد، اظهار کرد: با همکاری اتاق بازرگانی و بر اساس اسناد بالادست و با تکیه بر آینده پژوهی باید این سند را ارتقا و بهبود ببخشیم و  بدانیم در این مسیر با چه تقاضایی روبرو هستیم.

وی گفت: قابلیت کار در استان وسیع و نیروی کار ماهر کم است و در حالی که ۵۰ درصد مردم به حضور در تعاونی ها اشتیاق دارند باید از این فرصت استفاده کنند.

هاشمی با بیان اینکه پتانسیل استان تنها نفت و گاز نیست بلکه مغز آدمها طلای سفید است و می تواند بقیه پتانسیل ها را بالفعل کند، تصریح کرد: جامعه از نیروهای ماهر خالی است و باید این را جدی بگیریم.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با تاکید بر این که آموزش های این سازمان شناور است و متناسب با تکنولوژی  ها تغییر می کند، گفت: این سازمان متولی اصلی سنجش مهارت است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دروازه عتبات بودن و ظرفیت های بومگردی را از پتانسیل های استان عنوان و تصریح کرد: کشاورزی جزء اولویت های ماست اما این کار مدل می خواهد و مدل هم دید را وسعت می دهد.

هاشمی از راه اندازی دپارتمان مهارت مرزی برای اولین بار در ایلام خبر داد و گفت: امیدواریم این موضوع به توسعه بیشتر مهارت ها بینجامد.

وی تصریح کرد: اساس پیوست در ارتباط و آموزش نظام های مهندسی مهارت و نیروی انسانی است که به ارزش زایی می انجامد.

وی با پیشنهاد اجرای مسابقات المپیاد مهارت مرزی گفت: لازم است تا سند مهارت ۵ ساله را به درستی تدوین کنیم تا  علاوه بر افزایش وزن اجتماعی مهارت، نگاه ها را به این سمت و سو متوجه کنیم.

۴ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۱
کد خبر : ۲۰۷,۹۴۶
کلیدواژه ها: راه اندازی, دپارتمان مهارت مرزی, اتاق بازرگانی, سنجش مهارت, ایلام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید