رییس سازمان آموزش فنی - حرفه ای کشور در ایلام: نیاز امروز استان"مهارت آموزی" است

رییس سازمان فنی و حرفه ای نیاز امروز کشور و استان را مهارت آموزی عنوان و تصریح کرد: در قرون متمادی تمدن کهن ایلام سرمایه هایی خلق شده که امروز باید بازشناسی و به روز شوند.
نیاز امروز استان ایلام "مهارت آموزی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، "علی اوسط هاشمی" در چهارمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های اجرایی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: این شورا در استان ها همانند اتاق فکر  فعالیت می کند و می تواند نقش سیاستگذاری داشته باشد.

وی گفت: اگر در این شورا به درستی، برنامه ریزی صورت گیرد نقش مهمی در توسعه دارد و به عنوان یک کانون خرد جمعی نقش خود را ایفا خواهد کرد.

وی با تاکید بر این که نگاه وسیع به مهارت می تواند در هدایت جامعه جویای کار موثر باشد، خاطرنشان کرد: هم اکنون نیازمند گفتمان ملی مهارت هستیم که این مهم با طرح آمایش سرزمینی پاسخ داده می شود.

هاشمی تاکید کرد: پیوست نیروی انسانی در کنار پیوست مهارت باید مورد توجه قرار گیرد و در این عرصه به نیازسنجی و تقاضا توجه شود.

رییس سازمان آموزش فنی - حرفه ای کشور تاکید کرد: در کشور و مخصوصا در استان ایلام نیازمند کار فرهنگی و اجتماعی قوی هستیم و باید روی آوردن به کسب مهارت را در جامعه عمومیت ببخشیم که این مهم با وجود نیروهای موجود و پتانسیل های استان دست یافتنی است.

وی با تاکید بر ترویج روش آموزش های دوگانه تاکید کرد و گفت: سازمان فنی و حرفه ای در این زمینه با سنجش مهارت ها در این عرصه نقش آفرینی خواهد کرد.

۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۲۷
کد خبر : ۲۰۷,۹۵۶
کلیدواژه ها: علی اوسط هاشمی,رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور,شورای هماهنگی,مدیران,مهارت آموزی,ایلام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید