رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در ایلام: باید گفتمان مهارت در کشور مورد توجه قرار گیرد

رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور توجه به ارزش مهارت را از برنامه‌های محوری این سازمان در سال جاری برشمرد و گفت: باید گفتمان مهارت در کشور مورد توجه قرار گیرد.
گفتمان مهارت در کشور مورد توجه قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، علی اوسط هاشمی در نشست هم اندیشی با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و اتاق تعاون استان ایلام اظهارکرد: در دنیای کنونی به فکر و ایده، توجه ویژه ای می‌شود و اندیشه، خلاقیت و ابداع و نوآوری بسیار مورد حمایت قرار می‌گیرد و این نوع نگاه مناسب پیشرفت و توسعه یک کشور است.

وی، درک درست از مهارت‌آموزی را پشتوانه ارزشمندی برای سازمان فنی و حرفه‌ای عنوان کرد و افزود: انسان  محور تغییر، تحول و ساختن است و اگر انسان و قدرت تغییرش به خوبی مورد توجه قرار گیرد قطعا جامعه بدون اتکا به منابع و ذخائر اصلی موجود خود موفق خواهد بود چون بر اساس توانمندی افراد شکل گرفته است.

معاون وزیر تعاون، کار  و رفاه اجتماعی تصریح کرد: باید متناسب با ضرورت‌های زمان پیش برویم از همین رو بازنگری در استانداردهای آموزشی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

اوسط هاشمی تاکید کرد: بازنگری در استانداردهای آزموشی و صلاحیت‌های حرفه‌ای نخستین گامی است که در سال جاری برداشته‌ ایم و هدفگذاری شده که تا پایان سال در ۲ هزار استاندارد آموزشی بازنگری شود.

وی با تاکید بر ترویج روش آموزش های دوگانه گفت: سازمان فنی و حرفه ای در این زمینه با سنجش مهارت ها در این عرصه نقش آفرینی خواهد کرد.

اوسط هاشمی با بیان اینکه سند راهبردی ۲۲ استان در کشور نهایی شده است، گفت:  سند راهبردی مهارت در استان ایلام تاکنون اجرا نشده و ما باید تقاضا محوری را به سمت آموزش مهارت سوق دهیم؛ همچنین باید مهارت را با استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی، قانونمند و با قاعده‌پذیری شکل دهیم.

وی سنجش مهارت در استان ایلام را با وجود ظرفیت های انسانی بالا ضروری دانست و اضافه کرد: باید مرکز سنجش مهارت در این استان شکل بگیرد چرا که نگاه وسیع به مهارت می تواند در هدایت جامعه جویای کار موثر باشد.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با بیان این که نیاز امروز کشور مهارت آموزی است، افزود: پیوست نیروی انسانی در کنار پیوست مهارت باید مورد توجه قرار گیرد و در این عرصه به نیازسنجی و تقاضا توجه شود.

وی با اشاره به ظرفیت های خاص استان ایلام تصریح کرد: در تمدن کهن ایلام سرمایه هایی خلق شده که امروز باید بازشناسی و به روز شوند و استان نیز با قوت بخشیدن به کارهای فرهنگی و اجتماعی روی آوردن به کسب مهارت در جامعه را عمومیت بخشد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  با بیان اینکه این مهم با وجود نیروهای موجود و پتانسیل های استان دست یافتنی است، گفت: امیدواریم با تعامل هر چه بیشتر مدیران و ایجاد هم افزایی بتوانیم گام موثری در جهت خدمت رسانی به مردم استان در راستای سیاست های کلان وزارت برداریم.

اوسط هاشمی تاکید کرد: ظرفیت‌های بسیاری در استان ایلام وجود دارد که با مهارت‌آموزی و آموزش به این جمعیت قابل توجه، می‌توان انسان‌های توانمند و کارآفرین بی شماری را تربیت کرد.

۷ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۳
کد خبر : ۲۰۷,۹۶۲
کلیدواژه ها: گفتمان مهارت, بازنگری استانداردهای آزموشی و صلاحیت‌های حرفه‌ای, ایلام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید