برگزاری اولین کارگاه آموزشی تربیت مربی تخصصی پیشگیری از اعتیاد ویژه بهبان های جامعه کار و تولید در کرمانشاه

کارگاه آموزشی تربیت مربی تخصصی پیشگیری از اعتیاد ویژه بهداشت یاران و بهبان های جامعه کار و تولید استان کرمانشاه برگزار شد.
کارگاه آموزشی تربیت مربی تخصصی پیشگیری از اعتیاد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه حجت الاسلام والمسلمین امین اله سلیمانی معاون اجتماعی و فرهنگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ابتدای این کارگاه آموزشی جهت‌گیری برنامه‌های امسال هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر را در راستای تقویت گفتمان و اهتمام اجتماعی به‌منظور ایجاد جهش و تحول برای مهار و کنترل اعتیاد در سطح کشور اعلام و ادامه داد: برنامه های امسال هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر به ‌گونه‌ای است  که با مسئولیت‌پذیری اجتماعی و ایفای نقش توسط کلیه گروه‌های مرجع و سایر طبقات اجتماعی به ویژه جامعه کار و تولید استان، شاهد نهضت فراگیر اجتماعی پیشگیری از اعتیاد در راستای طرح یاریگران زندگی خواهیم بود.

وی تصریح کرد: آگاهی بخشی به جامعه به خصوص نسل جوان در زمینه مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی امری ضروری است و این آگاهی بخشی به مردم و جوانان برای مقابله با اعتیاد مهمترین گام در راستای پیشگیری از اعتیاد در جامعه است.

معصومه بالغ رئیس اداره امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز در این کارگاه آموزشی ضمن تشریح اهداف کارگاه در هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر بیان کرد:  مجمع عمومی سازمان ملل در ۳۳ سال قبل، روز ۲۶ ژوئن را به‌ عنوان روز جهانی مبارزه با سوءمصرف و قاچاق موادمخدر اعلام نموده و جهت‏ گیری برنامه‏‌های بزرگداشت روز جهانی مبارزه با موادمخدر سال ۱۳۹۹ در راستای تقویت گفتمان و اهتمام اجتماعی به‌منظور مهار و کنترل اعتیاد در کشور مان اعلام شده است.

شایان ذکر است: این کارگاه آموزشی که توسط مقدسی از اساتید دانشگاهی برگزار شد، راهکارهای پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر شامل نظارت بر شیفت های کاری در ساعات غیر اداری و لزوم ایجاد مراکز روان درمانی در جامعه کار و تولید تشریح شد و در پایان کارگاه از بهبان های جامعه کار و تولید استان به پاس خدمات بهداشتی در سطح کارگاه خود، با اهدا لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است: به مناسبت بزرگداشت هفته جهانی پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر نمایشگاهی از تابلوهای حاوی پیام های هشدار دهنده پیشگیری از اعتیاد در محل ساختمان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در محل برگزاری کارگاه آموزشی برگزار شد.

 

 

۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۰۸,۱۷۸
کلیدواژه ها: هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر,کارگاه آموزشی تربیت مربی تخصصی پیشگیری از اعتیاد,نمایشگاه تابلوهای هشدار دهنده

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید