پرداخت بیش از 4 میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل خانگی هرمزگان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، سهم ابلاغی و تخصیصی تسهیلات مشاغل خانگی استان در سال گذشته را 4 میلیارد و 800 میلیون تومان ذکر و اضافه کرد: 85 درصد از این مبلغ تاکنون توسط بانکهای عامل به متقاضیان پرداخت ​شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، "هادی ابراهیمی" افزود: 506 طرح به مبلغ 5 میلیارد و 301 میلیون تومان به بانکهای عامل برای دریافت وام معرفی شده اند که از این تعداد 365 طرح به مبلغ 4 میلیارد و 82 میلیون تومان پرداخت شده است.

 وی میزان مبلغ پرداختی برای طرح های مستقل و پشتیبان در بخش مشاغل خانگی را  بر حسب نوع طرح بین 5 تا 50 میلیون تومان به صورت قرض الحسنه عنوان کرد و گفت: این تسهیلات به کارآفرینان، دارای مجوزهای پشتیبانی و افراد مستقل که طرح آنها منطبق بر ظرفیتها و اولویتهای استان و مورد تایید دستگاههای اجرایی مرتبط بوده، پرداخت می شود.

وی اظهارکرد: برای سال جاری نیز تاکنون تسهیلاتی ابلاغ نشده اما امید است در سه ماهه دوم این تسهیلات اعلام و به متقاضیان پرداخت شود.

کسب و کار و مشاغل خانگی یکی از زمینه‌های افزایش مشارکت مردم در اقتصاد و از جمله راهکارهای مناسب برای توسعه اشتغال‌های خرد و متوسط به ویژه برای افرادی است که مهارت کافی در انجام برخی از کارها را دارند اما به دلیل بازار نامناسب اشتغال نمی‌توانند جذب بازار شوند.

۷ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۰
کد خبر : ۲۰۸,۳۴۲
کلیدواژه ها: تسهیلات مشاغل خانگی,بانکهای عامل,هرمزگان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید