مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر: بیش از 480 میلیارد تومان تسهیلات کرونا به استان پرداخت می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: ۴۸۹ میلیارد تومان تسهیلات برای جبران خسارت به صنف‌های آسیب دیده از کرونا در این استان پرداخت می‌شود.
برگزاری کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تنگستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، حمید رضا پناه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تنگستان افزود: بر این اساس بابت هر نفر از کارکنان دارای بیمه شاغل در کارگاه‌های آسیب دیده از کرونا ۱۲ میلیون تومان تسهیلات بانکی با سود بانکی ۱۲ درصد به کارفرماها پرداخت می‌شود. 

وی بیان کرد: تاکنون ۱۱هزار و ۱۲۵ نفر در سامانه بیمه بیکاری استان بوشهر ثبت نام کرده‌اند که ۹۲۴ نفر از آنها مشمول پرداخت بیمه بیکاری شده‌اند که از این شمار ۲۱۴ نفر مربوط به ۲ بخش مرکزی و دلوار از توابع شهرستان تنگستان هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در خصوص تسهیلات اشتغال روستایی گفت: هدف از تصویب این تسهیلات شناسایی ظرفیت و پتانسیل‌های بخش روستایی در راستای بهره‌مندی از ظرفیت‌های تولید و اشتغال در روستاهاست.

پناه ادامه داد:  تنگستان با جذب ۳۶ میلیارد تومان از سرجمع اعتبارات اشتغال روستایی از موفق‌ترین شهرستان‌های استان در این بخش بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۷۸ درصد تسهیلات اشتغالی زایی استان دربخش کشاورزی پرداخت شده گفت: ظرفیت پرداخت تسهیلات در این بخش تکمیل شده است در همین راستا با توجه به نیاز شهرستان تنگستان هر گونه اقدام لازم در خصوص پرداخت تسهیلات در بخش‌های صنعت و خدمات انجام می‌شود.

۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۱۸
کد خبر : ۲۰۹,۲۹۶
کلیدواژه ها: کارگروه اشتغال, تسهیلات, اشتغال روستایی, کرونا, نرخ بیکاری, استان بوشهر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید