کاهش 6 درصدی نرخ بیکاری در خراسان رضوی در سال گذشته

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: برای اولین بار در پاییز سال گذشته نرخ بیکاری خراسان رضوی به 6.3 درصد و نرخ بیکاری روستایی 1.3 درصد کاهش پیدا کرد که نتیجه کار جهادی و تمرکز مباحث اقتصادی همه ارکان در این استان بود.
جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بردسکن

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، محمد سنجری در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بردسکن طی سخنانی اظهار کرد: طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار برای فارغ التحصیلان فرصت خوبی است که مدیران می‌توانند از آنها استفاده کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی افزود: در به کارگیری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، سه یا چهار ماه دوره کارورزی متقاضی است که در این مدت مشمول قانون کار نیست و بعد از آن هم اگر کارفرما نسبت به بکارگیری وی اقدام کند به مدت 2 سال از پرداخت حق بیمه سهم حق کارفرما معاف است.

 وی بیان کرد: برای اولین بار در پاییز سال گذشته نرخ بیکاری خراسان رضوی به 6.3 درصد و نرخ بیکاری روستایی 1.3 درصد کاهش پیدا کرد که نتیجه کار جهادی و تمرکز مباحث اقتصادی همه ارکان در این استان بود.

سنجری با اشاره به این که شیوع ویروس کرونا 50 درصد اشتغال را در حوزه خدمات تحت تاثیر قرار داده است، تصریح کرد: براساس مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا به جهت سلامتی مردم بخشی از فعالیت‌های اقتصادی به صورت موقت تعطیل شدند و بخشی هم مانند صنعت هتل و گردشگری و مجموعه‌های فرهنگی، آبی و تالارها نیز هنوز در محدودیت هستند که ما را با مشکل روبه‌رو کرده است.

سنجری با اعلام این که پروژه‌های نیمه تمام حل و فصل مشکلات بنگاه‌ها، صدور مجوزها و پروانه‌ها و اصلاح فرایند صدور مجوزها با جدیت و به صورت موردی دائم در حال رصد است، یادآور شد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده یک هزار و 101 شغل در سال گذشته در خراسان رضوی ایجاد شد.

سنجری اضافه کرد: در کنار اشتغال ایجادی، متاسفانه ریزش نیروی کار انسانی را هم داشتیم که نهایتا 58 هزار نفر اشتغال خالص در سال 98 محقق شد و در بردسکن نیز از تعهد یک هزار و 197 نفری، یک هزار و 78 شغل در سامانه رصد ثبت شد.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: به جهت اینکه تمام ارزیابی‌ها توسط سامانه رصد ملی در این استان انجام می‌شود، درخواست داریم دستگاه‌های اداری اشتغال ایجاد شده و عملکرد خود را ثبت سامانه کنند تا بتوانیم به تعهد اشتغال خود دست پیدا کنیم.

سنجری با بیان اینکه در سه ماهه امسال 146 فرصت معادل 14 درصد تعهد در این  شهرستان محقق شده است، افزود: طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار در این شهرستان 63 نفرتعهد داشته که 58 نفر انجام شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در سال گذشته در خراسان رضوی 45 هزار نفر به عنوان جوینده کار در کاریابی‌ها ثبت نام کرده‌اند که بحث خیل عظیم جویندگان کار در شهرستان‌ها باید توسط مدیران ساماندهی شود.

۲۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵
کد خبر : ۲۰۹,۵۹۰
کلیدواژه ها: سنجری,مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی,جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری,شهرستان بردسکن

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید