انعقاد 516 قرارداد طرح کارورزی تا پایان سال گذشته در یزد

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: از ابتدای سال 97 تا پایان سال 98، 1254 فارغ التحصیل دانشگاهی برای استفاده از طرح کارورزی در استان یزد ثبت نام کردند.
انعقاد 516 مورد قرارداد طرح کارورزی در یزد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان یزد، آخرین گزارش اقدامات و پیشرفت برنامه های تولید و اشتغال در قالب تبصره 18 قانون بودجه سال 98 در حوزه سیاست های فعال بازار کار در بخش های طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی، طرح مشوق های بیمه ای سهم کارفرما و طرح توسعه و حمایت از مشاغل خانگی را تشریح کرد.

 وی درمورد طرح کارورزی گفت:  465 شرکت و بنگاه های اقتصادی که دارای لیست بیمه بوده اند نیز برای جذب کارورز در سامانه کارورزی اقدام به ثبت نام کردند که در نهایت 516 قرارداد مابین کارورز و بنگاه های پذیرنده منعقد شد.

وی ادامه داد: از زمان شروع به کار این طرح، اطلاع رسانی با شیوه های گوناگون صورت گرفته و نشست های مختلفی با دستگاه های اجرایی، اصناف، شهرک صنعتی و ... برگزار و شیوه نامه طرح تشریح شده است.

وی بیان کرد: از ابتدای سال 97 تا پایان سال 98، 1254 فارغ التحصیل دانشگاهی برای استفاده از طرح کارورزی در استان یزد ثبت نام کردند. همچنین 465 شرکت و بنگاه های اقتصادی که دارای لیست بیمه بوده اند نیز برای جذب کارورز در سامانه کارورزی اقدام به ثبت نام کردند که در نهایت 516 قرارداد مابین کارورز و بنگاه های پذیرنده منعقد شده است.

ریاحی با اشاره به اینکه با 23 دستگاه، نهاد و تشکل در خصوص طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی مکاتبه صورت گرفته و بیشترین قرارداد در حوزه صنعت، معدن وتجارت با انعقاد 113 مورد روی داده و پس از آن نیز اداره کل آموزش و پرورش و راهداری و حمل و نقل جاده ای در استفاده از این طرح پیشتاز بوده اند.

وی گفت: در سال جاری 23 قرارداد بین واحدهای پذیرنده و متقاضیان در طرح کارورزی بسته شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به طرح مشوق های بیمه ای تصریح کرد: کارفرمایان و کارآفرینان در صورت جذب کارورز بعد از دوره مقدماتی3 ماهه از معافیت حق بیمه سهم کارفرما به مدت حداکثر 2 سال تا پایان برنامه ششم برخوردار می شوند.

وی اضافه کرد: 233 مورد مشوق بیمه ای به تامین اجتماعی اعلام و 135 مورد تاکنون توسط سازمان تامین اجتماعی کشور در استان یزد مورد تایید قرار گرفته که کارفرمایان از این طرح استفاده کرده اند؛ در سال جدید نیز تاکنون 6 کارفرما از فرصت پیش آمده در این طرح بهره مند شده اند.

ریاحی در پایان درباره طرح توسعه و حمایت از مشاغل خانگی نیز گفت: قرارداد سه جانبه ای با عنوان توانمند سازی اقتصادی 54 هزار و 300 نفر از متقاضیان مشاغل خانگی در 31 استان کشور فی مابین معاونت کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد دانشگاهی و صندوق کارآفرینی امید منعقد شده  است که سهم استان یزد 1800 نفر و اعتبار پیش بینی شده برای استان  11 هزار و 933 میلیون ریال است که در حال حاضر 30 درصد آن به مبلغ 3580 میلیون ریال تخصیص یافته است.

 
۱۷ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۲
کد خبر : ۲۰۹,۸۱۸
کلیدواژه ها: قرارداد کاروری در یزد,طرح مشوق بیمه ای در یزد, ریاحی, محمدحسین ریاحی, مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد, مشاغل خانگی, وام مشاغل خانگی در یزد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید