استان کرمانشاه با عضویت بیش از یک میلیون نفر در تعاونی ها، پیشتاز در اقتصاد تعاون است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: این استان با عضویت بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر در تعاونی ها، پیشتاز در اقتصاد تعاون است.
کرمانشاه با عضویت بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر در تعاونی ها، پیشتاز در اقتصاد تعاون است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه حسن عزیزی بیان کرد: در استان کرمانشاه ۷۸ هزار نفر در بخش تعاون فعال هستند که ۱۳ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر در تعاونی‌های مختلف عضویت دارند  که این نشان دهنده این است که کرمانشاه  پیشتاز در اقتصاد تعاون است.

حسن عزیزی به مزیت های تعاونی ها اشاره کرد و گفت: در تعاونی ها به سرمایه  توجه نمی‌شود یعنی  به این معنا نیست که هر کس سرمایه بیشتر داشته باشد حق رای بیشتری دارد ؛ در تعاونی هر عضو تنها یک رای دارد که هم عدالت و هم اقتصاد همگانی می شود یعنی تجمیع فعالیت‌های خرد برای انجام فعالیت‌های بزرگ می‌شود.

وی گفت: در کل کشور ۹۴ هزار و ۱۵۱ تعاونی فعال داریم و کل فعال استان کرمانشاه ۳۱۰۵ تعاونی فعال در حوزه‌های مختلف داریم از جمله کلینیک‌های درمانی، بیمارستان‌ها و سایر فعالیت های اقتصادی در حوزه خدمات و صنعت و کشاورزی داریم.

حسن عزیزی، افزود: ۶۱۴ اتحادیه تعاونی در کشور فعالیت دارد و در استان کرمانشاه ۲۳ اتحادیه تعاونی فعال هستند و در مدیریت اداره تعاون سه زیر مجموعه توسعه تعاونی با آموزش‌های حقوقی و مجازی و برگزاری جشنواره و خوشه سازی و تکمیل زنجیره تولید و راهبردی تعاونی‌های صادرات داریم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه اظهار کرد: در سال گذشته شرکت ها  اتحادیه های تعاونی در استان کرمانشاه  ۱۳۴ میلیون دلار صادرات به کشورهای خارجی از جمله کشور عراق داشتند.

او بیان کرد: نظارت بر تعاونی‌ها سال گذشته دو برابر انجام شد و برای امسال ۱۸۲۵ مورد بحث‌های نظارتی در سطح وزارت خانه برای استان کرمانشاه تدارک دیده شده است

 

۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۱۰,۰۰۴
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,روز جهانی تعاون,عملکرد و برنامه های تعاونی ها در استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید