مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: 78 هزار اشتغال در استان کرمانشاه از طریق شرکت های تعاونی ایجاد شده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: 78 هزار اشتغال در استان کرمانشاه از طریق شرکت های تعاونی ایجاد شده است.
78 هزار اشتغال در کرمانشاه از طریق تعاونی

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حسن عزیزی با بیان این مطلب گفت: بر اساس آخرین برآورد ها حدود 10  درصد شاغلین جهان در تعاونی ها اشتغال دارند و در استان کرمانشاه، سیزده درصد یعنی 78 هزار نفر در 3105 شرکت تعاونی فعال استان اشتغال دارند و منبع اصلی درآمد آنها از تعاونی هاست.

وی در بیان عملکرد حوزه تعاونی های استان، بیان کرد: در سال گذشته تعاونی های مرتبط با امر صادرات در استان کرمانشاه بیش از 134 میلیون دلار صادرات غیر نفتی داشته­اند.

 حسن عزیزی ادامه داد: 92 شرکت تعاونی جدید با اشتغال 1441 نفر در سال 98 در استان تشکل شده و در سال جاری نیز تشکیل 91 شرکت تعاونی در برنامه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد.

وی از تخصیص و پرداخت مبلغ 107 میلیون تومان اعتبار جهت راه اندازی اولین مرکز نوآوری تعاون در راستای افزایش شفافیت و نوآوری در تعاونی ها  با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری استان خبر داد.

وی تشکیل تعاونی ها، توسعه تعاونی ها و نظارت بر عملکرد شرکت های تعاونی را سه محور اصلی حوزه مدیریت  تعاونی ها در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد و ادامه داد: مهمترین وظیفه پس از تشکیل شرکت تعاونی بُعد نظارتی اداره کل بر مجامع عمومی، رسیدگی به شکایات، بررسی صورتهای مالی و حسابرسی است و در برنامه سال 99 تعداد 1825 مورد نظارت پیش بینی شده که این اداره کل مصمم است در سال جهش تولید یک و نیم برابر آن را محقق نماید.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه  کمک به ایجاد و توسعه تعاونی های جوانان از جمله تعاونی های دانش بنیان و افزایش سهم و نقش و جایگاه نهاد های تأمین مالی تعاون(بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون)، کمک به ایجاد و گسترش تعاونی های توسعه عمران شهرستانی و کمک به ایجاد تعاونی های سازمان دهنده و تسهیل گر کسب و کارهای خرد و خانگی را از جمله برنامه های امسال اعلام کرد که در راستای افزایش سهم  و نقش تعاونی ها در توسعه اقتصادی و اجتماعی در استان می توانند مؤثر باشند.

وی راه اندازی سامانه جامع و هوشمند تعاونی ها را در راستای تسهیل گری در تشکیل تعاونی، نظارت دقیق و شفاف‌سازی بر عملکرد مدیران تعاونی ها، اعتبارسنجی و رتبه بندی تعاونی ها در جشنواره ها تعاونی های برتر اعلام  و بیان کرد: در حال حاضر کلیه مراحل تشکیل تعاونی، ثبت تغییرات، نظارت بر عملکرد و توسعه تعاونی ها از جمله آموزش به صورت مجازی توسط سامانه انجام می گیرد.

 

۲۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۱۰,۰۱۰
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,عملکرد و برنامه های تعاونی ها در استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید