اختصاص 100 میلیارد ریال به رسته نساجی و پوشاک توسط طرح ملی تکاپو در یزد

مسئولین طرح ملی تکاپو مبلغ 100 میلیارد ریال تا پایان سال جاری به رسته نساجی و پوشاک استان اختصاص داده و هدف، برنامه ریزی و اولویت طرح تکاپو در استان یزد در رسته نساجی دنبال شود.
اختصاص 100میلیارد ریال به رسته پوشاک استان یزد در طرح ملی تکاپو
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد، نشست بررسی پروژه های تکاپو استان در سال جاری با حضور عظیمی معاون هماهنگی امور اقتصادی  استاندار، محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد، تازیکی مدیراجرایی طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو)، مردفرد مدیر توسعه رسته پوشاک در طرح ملی تکاپو و برخی از مدیران کل و کارشناسان دستگاه های اجرایی در سالن تلاش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
محمدحسین ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد با بیان اینکه یزد دومین استان معدنی و چهارمین استان صنعتی کشور است، خاطرنشان کرد: یزد در بخش نساجی جزء استان های برتر و نخست کشور محسوب می شود.
وی با بیان این که سال های متمادی است که استان یزد رتبه نخست کنکور سراسری را از آن خود کرده است گفت: امروز با خیل زیادی از فارغ التحصیلان و بانوان بیکار روبرو هستیم و امار بیکاری استان بیشتر به این قشر اختصاص یافته است.
ریاحی با اشاره به  اینکه یزد جزء سومین استان مهاجرپذیر کشور است، گفت: به دلیل شرایط تحریم و عدم بروز رسانی ناوگان صنعتی، بخش صنعت در استان نیازمند کارگران یدی است که در این بخش به علت کمبود نیرو شاهد مهاجرت از استان های دیگر به یزد جهت اشتغال هستیم.
وی با تاکید بر اینکه با برنامه ریزی و خرد جمعی طرح ملی تکاپو می تواند برای فارغ التحصیلان بیکار و بانوان ایجاد اشتغال کند افزود: یزد در صنعت نساجی پیشرو است ولی نیازمند آن است که زنجیره این بخش در استان تکمیل شود. ارزش افزوده صنعت نساجی در تولید پوشاک است ولی در استان در بخش هایی مانند ملزومات نساجی، رنگ آمیزی پارچه، دوخت زیبا، بسته بندی، تولید پوشاک کودک و عرضه محصولات دچار ضعف هستیم و این عوامل با وجود اینکه پارچه باکیفیت در استان تولید می شود باعث شده استان در تولید پوشاک رتبه شایسته ای در کشور نداشته باشد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا کسب و کارهایی باید در استان رونق پیدا کنند که قدرت جابه جایی را داشته و در حوزه تولید پایدار باشند.
وی با بیان اینکه وجود ویروس کرونا باعث شده گردشگری در اولویت های سال جاری استان نباشد، بیان کرد: با توجه به این که پایه و اساس پوشاک که همان نساجی است در استان وجود دارد، اولویت طرح ملی تکاپو در این زمینه خلاصه شود.
در پایان این نشست مقرر شد مسئولین طرح ملی تکاپو مبلغ 100 میلیارد ریال تا پایان سال جاری به رسته نساجی و پوشاک استان اختصاص داده و هدف، برنامه ریزی و اولویت طرح تکاپو در استان یزد در رسته نساجی دنبال شود.
 
۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۰
کد خبر : ۲۱۰,۰۱۶
کلیدواژه ها: محمدحسین ریاحی, مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد, طرح ملی تکاپو, رسته پوشاک, نساجی استان یزد, تسهیلات به نساجی یزد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید