لزوم بسیج امکانات برای جذب و اعطای تسهیلات به کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا در استان البرز

در نشست بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی و موسسات و بانک های عامل در اجرای فرآیند اعطای تسهیلات به واحدها و کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا بر لزوم بسیج امکانات برای اعطای تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا در استان تاکید شد.
لزوم بسیج امکانات برای جذب واعطای تسهیلات به کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا در البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان البرز، حسین فلاح نژاد مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز در این نشست که به ریاست جهانگیر شاهمرادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تشکیل شد ضمن گزارشی از وضعیت  استان در معرفی متقاضیان برای پرداخت تسهیلات کرونا اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از واحد های تولیدی استان، 1252 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا به استان البرز اختصاص یافت.

وی افزود: واحدهای کسب و کاری که در قالب کارفرمایی و خویش فرمایی دارای لیست بیمه بوده و در سال گذشته فعال بوده اند و همچنان فعال هستند با ثبت نام در سامانه کارا و طی مراحل تاییدشرایط و مشخصات آنان مشمول دریافت تسهیلات پیش‌بینی شده می شوند.

فلاح نژاد گفت: در استان البرز بانک‌های ملی، سپه، صادرات، تجارت، ملت، رفاه کارگران، پارسیان، انصار  و موسسه اعتباری غیر بانکی ملل و کوثر مرکزی ، ملت ،کارآفرین ،شهر ،سینا،سامان ،پاسارگاد، آینده و اقتصاد نوین از جمله بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات حمایت از کرونا هستند.

در ادامه جهانگیر شاهمرادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز نیز ضمن بررسی عملکرد دستگاه ها و موسسات و بانک ها عامل ؛ بر اطلاع رسانی هدفمند به جامعه هدف از سوی دستگاه های اجرایی  وتسریع در پرداخت تسهیلات به افراد معرفی شده از سوی بانک های عامل  تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در ادامه با تاکید بر بسیج امکانات استان در بخش اقتصادی برای رفع مشکل  واحدهای آسیب دیده از کرونا خاطرنشان کرد: کمک به کسب وکارهای آسیب پذیر در کرونا در این شرایط برای حفظ ظرفیت های اشتغال از اهمیت بسزایی برخوردار است و ضروری  است دستگاه های اجرایی وبانک های مرتبط نسبت به جذب واعطای تسهیلات مذکور برای کمک به این بخش ها در اسرع وقت اقدام نمایند.

شایان ذکر است پس از شیوع کرونا در کشور، بسیاری از کسب و کارها تعطیل شدند و دولت مصمم شد تا با اعطای تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از بیماری کرونا از تعطیل شدن دایمی واحدها و بیکاری ناشی از این بیماری همه گیر جلوگیری و از فرصت‌های شغلی در کشور حمایت نماید.

۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۱۰,۰۳۶
کلیدواژه ها: عملکرددستگاه ها,بانک های عامل,تسهیلات کرونا,مشاغل آسیب دیده,جهانگیر شاهمرادی,استانداری البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید