۱۷ مرکز آموزش مهارتی در صنایع قزوین ایجاد می‌شود

۱۷ مرکز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی (جوار کارگاهی) سال جاری در صنایع استان قزوین ایجاد می‌شود.
۱۷ مرکز آموزش مهارتی در صنایع قزوین ایجاد می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای قزوین  اظهار کرد : این مراکز در پی مذاکرات با واحدهای صنعتی و در قالب انعقاد تفاهم نامه با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان، در محیط های کارگاهی و تولیدی صنایع استان قزوین ایجاد می شوند.

محسن مددی با بیان این که مراکز جوار کارگاهی جدید به مهارت آموزان در رشته ها و حرفه های مختلف از جمله صنایع ساختمان و کاشی کاری، خیاطی و دوخت و دوز، تعمیر قطعات خودرو و تعمیر و راه اندازی وسایل سرمایشی و گرمایشی آموزش ارایه خواهند کرد،افزود: مهارت آموزان در مراکز آموزش جوار کارگاهی از نزدیک مهارت های شغلی مورد نیاز خود را فرا می گیرند.

وی با بیان اینکه تقویت مهارت به اشتغالزایی جوانان و رونق تولید کمک می کند، گفت: ارایه آموزش های مهارتی در محیط کار و تولید بازدهی بهتری برای مهارت آموزان به دنبال دارد و به آنان آمادگی مناسبی برای ورود به بازار کار می بخشد.

وی همچنین از انعقاد قرارداد همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی قزوین در سال جاری خبر داد و در پایان گفت: این تفاهم نامه با هدف بهره گیری حداکثری از توان و ظرفیت فعالان بخش خصوصی برای گسترش مهارت آموزی به زودی امضاء خواهد شد. 

علاوه بر مراکز جوار کارگاهی و آموزشگاه های سیار و آموزشگاه های موجود در سطح زندان ها و پادگان ها، ۱۶۷ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان قزوین دارای مجوز فعالیت هستند.۱۰ مرکز دولتی فنی و حرفه ای به متقاضیان در استان قزوین آموزش های مهارتی ارایه می کنند.

۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۹
کد خبر : ۲۱۰,۰۵۶
کلیدواژه ها: مرکز آموزش مهارتی, صنایع قزوین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید