مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی: بیش از 6 هزار میلیارد ریال سهم استان مرکزی از تسهیلات جبران خسارت کرونا است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: ۶ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال سهم این استان از ۴۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات جبران خسارات بیماری کرونا در کشور است.
۶ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال سهم استان مرکزی از تسهیلات جبران خسارت کرونا
به گزارش روابط عمومی تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی؛محمد تقی آبایی با بیان این مطلب اظهار کرد: ۶ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال سهم این استان از ۴۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات جبران خسارات بیماری کرونا در کشور است.
 
آبایی‌ افزود: ۲۱ هزار واحد کسب و کار در استان مرکزی به واسطه این بیماری دچار آسیب و خسارت شده‌اند که تاکنون حدود ۲ هزار و ۸۰۰ واحد برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام و به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.
 
وی بیان کرد: از اسفندماه ۹۸ و با شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی، تاکنون ۹ هزار نفر متقاضی بیمه بیکاری در این استان ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد بر اساس قانون بیمه بیکاری، هشت هزار نفر مشمول شناخته شده‌اند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: از مجموع هشت هزار نفر مشمول بیمه بیکاری این استان، سه هزار و ۵۰۰ نفر به واسطه بیماری کرونا شغل خود را از دست داده‌اند.
 
آبایی عنوان کرد: دولت برای پرداخت بیمه بیکاری این قشر ۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار به صندوق بیمه بیکاری اختصاص داده که تاکنون مبالغی نیز در این خصوص پرداخت شده و پرداخت سایر مشمولان  بیمه بیکاری استان مرکزی نیز در دست بررسی است.
 
استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.


۲۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۲
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۱۰,۲۵۸
کلیدواژه ها: تسهیلات کرونایی,استان مرکزی,محمد تقی آبایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید