تاکید مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان بر لزوم استفاده از همه ظرفیت ها جهت جذب تسهیلات بنگاه های آسیب دیده از کرونا

نشست بررسی وضعیت پرداخت تسهیلات به بنگاه های آسیب دیده از کرونا با حضور دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در استانداری گیلان برگزار شد.
بررسی وضعیت پرداخت تسهیلات کرونا در گیلان

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان،  نشست بررسی وضعیت پرداخت تسهیلات به بنگاه های آسیب دیده از کرونا با حضور فرزام صفت، معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان، عباس علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان و روسای دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در استانداری گیلان برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در این نشست ضمن تاکید بر لزوم پیگیری جدی دستگاه های اجرایی به منظور جذب منابع تخصیصی به تشریح عملکرد و رتبه بندی دستگاهی و بانکی جذب منابع به تفکیک تعداد بنگاه های حقیقی و حقوقی ثبت نام شده، تعداد پرونده های بررسی شده توسط دستگاه های اجرایی، تسهیلات درخواستی و تسهیلات پرداختی و تعداد پرونده های بررسی شده توسط سیستم بانکی پرداخت.

علیزاده، فرصت پیش آمده و منابع تخصیص یافته را فرصت مناسبی برای کاهش مشکلات مالی بنگاه های آسیب دیده از کرونا برشمرد و بر لزوم اطلاع رسانی و مشارکت جدی دستگاه های اجرایی مخاطب این اعتبارات و تشکل های صنفی مرتبط تاکید کرد.

در ادامه فرزام صفت با خطیر خواندن مسئولیت دبیرخانه و لزوم برگزاری جلسات مرتبط و به صورت مستمر، بر پیگیری جدی دستگاه های اجرایی بابت معرفی ثبت نام کنندگان به سیستم بانکی در عرض سه روز آینده و تعیین تکلیف و اعطای تسهیلات به طرح ها حداکثر ظرف یک هفته توسط بانک ها و موسسات عامل تاکید کرد.

وی افزود: واحدهای کسب و کاری که در قالب کارفرمایی و خویش فرمایی دارای لیست بیمه بوده و در سال گذشته فعال بوده اند و همچنان فعال هستند با ثبت نام در سامانه کارا و طی مراحل تاییدشرایط و مشخصات آنان مشمول دریافت تسهیلات پیش‌بینی شده می شوند.

لازم به ذکر است پس از شیوع کرونا، بسیاری از کسب و کارها معلق شده و دولت مصمم شد تا با اعطای تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از بیماری کرونا از تعطیل شدن دایمی واحدها و بیکاری ناشی از این بیماری همه گیر جلوگیری و از فرصت‌های شغلی در کشور حمایت کند.

۲۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۹
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |
کد خبر : ۲۱۰,۲۷۸
کلیدواژه ها: پرداخت تسهیلات,گیلان,اداره کل تعاون، کار و رفاه گیلان,کرونا,دستگاه های اجرایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید