مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: تعهد اشتغال امسال در استان سمنان بیش از ۱۰ هزار شغل است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: تعهد دستگاه‌های اجرایی استان امسال ایجاد ۱۰ هزار و ۵۰۰ شغل است.
کارگروه اشتغال استان سمنان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان، اسماعیل غنیان در نشست کارگروه اشتغال استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری ابراز داشت: تحقق ایجاد ۱۰ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در استان سمنان نیازمند همکاری و هم‌افزایی بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی است.

وی ادامه داد: تعهد اشتغال سال‌گذشته در استان سمنان ایجاد ۱۰ هزار و ۶۰۳ فرصت شغلی بود که با ایجاد ۱۰ هزار و ۶۱۲ فرصت شغلی، ۱۰۰ درصد تعهد اشتغالزایی استان در سال گذشته تحقق یافت.

وی با اشاره به چالش‌های ایجاد شده با شیوع کرونا، اضافه کرد: سه ماهه نخست امسال یک‌هزار و ۴۵ فرصت شغلی در استان سمنان ایجاد شد، اما برای تحقق تعهد باید اشتغالزایی با هم‌افزایی دستگاه‌های اجرای تسریع شود.
به گفته غنیان، سه ماهه نخست امسال، تعداد جویندگان کار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶درصد کاهش یافت و تعداد به کارگمارده شدگان نیز به دلیل شیوع کرونا و تاثیرات این موضوع بر اشتغال و اقتصاد، ۲۳ درصد کاهش داشت. 

غنیان اظهار کرد: استان سمنان طی ۱۰ سال گذشته جزء استان های دارای کمترین نرخ بیکاری در کشور بوده که این‌ مهم حاصل همت‌ جهادی کارفرمایان، کارگران، مدیران دستگاه های اجرایی، مدیریت و برنامه‌های راهبردی استانداری است.

وی ادامه داد: سال ۹۳ بالغ بر ۱۰۷ هزار بیمه شده اجباری در استان وجود داشت که این میزان در سال ۹۸ با افزایش چشمگیر به ۱۱۸ هزار و ۹۴۵ نفر رسید.

وی بیان کرد: تعداد ۹ هزار و ۳۷۳ نفر در سال ۹۸ جوینده کار بودند که از این میزان ۲ هزار و ۶۵۹ نفر به کارگمارده شدند که ۶۸ درصد از این‌ تعداد را مردان و ۳۲ درصد را نیز بانوان تشکیل می‌دهند.

غنیان اضافه کرد: ۶۰ درصد جویندگان و به‌کارگمارده شدگان اشتغال در سال ۹۸ دارای مدرک دیپلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد دارای مدارک تحصیلی فوق دیپلم و بالاتر بودند.

وی خاطرنشان کرد: سال ۹۸ بر اساس خوداظهاری ۳۲ درصد از جویندگان کار و ۴۵ درصد به‌کارگمارده شدگان اشتغال در استان دارای مهارت بودند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان تصریح کرد: تعداد جویندگان کار در استان در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ حدود ۲۱ درصد کاهش یافت و براساس آمار سال گذشته ۲ هزار و ۶۲۶ نفر به کارگمارده شدند.

وی افزود: ۵۶ میلیارد ریال اعتبار در سال گذشته برای مشاغل خانگی استان در نظر گرفته شد که در قالب ۵۰۵ طرح با تعهد اشتغال ۵۷۳ نفر به بانک‌های عامل معرفی و از این تعداد به ۴۰۵ طرح با تعهد اشتغال ۴۴۴ نفر تسهیلات پرداخت شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان یادآور شد: سهمیه تسهیلات اشتغال روستایی و حمایتی استان سمنان ۲ هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال است که از این‌ میزان، ۲ هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان با تعهد اشتغال ۲ هزار و ٧٧۶ نفر پرداخت شد.

در ۱۰ سال گذشته استان سمنان جزو استان‌های دارای کمترین نرخ بیکاری است.

۲۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۰۴
کد خبر : ۲۱۰,۴۰۴
کلیدواژه ها: تعهداشتغال,فرصت شغلی,کمترین نرخ بیکاری,جویندگان کار,سمنان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید