بیستمین شرکت تعاونی سهامی عام کشور در استان یزد تاسیس شد

از سال گذشته تاکنون با ابلاغ دستور العمل انحلال تعاونی‌های غیرفعال تعداد ۲۴۰ تعاونی غیرفعال استان منحل شده و طبق برنامه تا پایان سال، ۶۰۰ تعاونی دیگر نیز منحل خواهند شد.
انحلال تعاونی های غیرفعال استان یزد در سال جاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، میثم لطفی سرپرست مدیریت تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با حضور در خبرگزاری ایسنا شعبه استان یزد به سوالات خبرنگاران این رسانه پاسخ داد.

لطفی با اشاره به این که کرونا خیلی از کسب و کارها را در سال جاری دچار مشکل کرد گفت: در سال جاری ۱۷ شرکت تعاونی در استان تشکیل شد، که از سرآمدهای آن تشکیل سومین شرکت تعاونی سهامی عام بود که بعد از استانهای تهران و خوزستان یزد بیشترین تعداد تعاونی سهامی عام کشور را دارد.

وی ادامه داد: سومین شرکت تعاونی سهامی عام استان یزد و بیستمین شرکت تعاونی سهامی عام کشور در شهرستان بافق این استان تشکیل شده است. تعاونی «کیمیا عمران چغارت بافق (تعاونی سهامی عام)» در تیرماه سال جاری به شماره ثبت 1065 در اداره  کل ثبت،  اسناد و املاک استان یزد  با سرمایه 20 میلیارد ریال و با عضویت 238 نفر به ثبت رسید.

وی افزود: هدف و موضوع فعالیت اصلی این تعاونی سرمایه گذاری در امور اقتصادی، انجام فعالیت های معدنی، صنعتی و خدمات بازرگانی (صادرات و واردات)، گردشگری، حمل و نقل جاده ای و ریلی است. مهمترین برنامه مدیران این شرکت ورود به بازار بورس با افزایش سرمایه ثبتی و انجام فعالیت های اقتصادی سود آور است.

وی از تلاش استان برای راه اندازی چهارمین شرکت تعاونی سهامی عام استان نیز خبر داد و گفت: این تعاونی‌ها در استان در حوزه‌های گردشگری، خدمات فنی فولاد و سنگ اهن فعالیت دارند.

سرپرست مدیریت تعاون استان یزد ضمن اشاره به ورود بسیار خوب تعاونی‌ها به ویژه در حوزه بانوان در مسئله کرونا، از تغییر خط تولید پنج شرکت بزرگ تولیدی استان برای تولید ماسک و گان خبر داد.

وی همچنین از فعالیت برخی از تعاونی های استان در زمینه تولید مواد ضدعفونی مورد نیاز جهت مقابله با کرونا خبر داد و افزود: پنج مورد از شرکت های تعاونی برای دریافت تسهیلات معرفی شدند.

لطفی خاطرنشان کرد: استان یزد تا پایان سال گذشته مجموعاً ۵۶۲۸ شرکت تعاونی داشته که از این تعداد حدود ۳۰۷۶ مورد، تعاونی فعال و ۲۵۵۲ تعاونی غیرفعال بودند.

وی افزود: در سال گذشته به رغم شرایط نامساعد اقتصادی نیز شاهد تشکیل ۹۶ تعاونی در ۲۴ گرایش با ایجاد اشتغال برای ۱۲۰۰ نفر در استان یزد بودیم.

این مسئول از فعالیت ۱۶ اتحادیه فعال در استان خبر داد و افزود: بیشترین نمود و نقشآفرینی تعاونی‌های استان در حوزه تولید است که اشتغال بیشتری را نیز به خود اختصاص داده اند.

لطفی در پایان از تشکیل کمیته عارضه‌یابی تعاونیهای راکد با همکاری دانشگاه خبر داد و گفت: شناسایی این تعاونیها و رفع مشکلات را دنبال می کنیم ولی از سال گذشته تاکنون با ابلاغ دستور العمل انحلال تعاونی‌های غیرفعال تعداد ۲۴۰ تعاونی غیرفعال استان منحل شده و طبق برنامه تا پایان سال، ۶۰۰ تعاونی دیگر نیز منحل خواهند شد.

 

۲۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۰۲
کد خبر : ۲۱۰,۴۳۲
کلیدواژه ها: میثم لطفی, سرپرست مدیریت تعاون یزد, انحلال تعاونی ها, تشکیل تعاونی سهامی عام, کرونا, تغییر کاربری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید