۶۲۸ شغل در بخش مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری ایجاد شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری از ایجاد ۶۲۸ شغل در بخش مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری خبر داد.
۶۲۸ شغل در بخش مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری ایجاد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری، سیدحفیظ الله فاضلی با اشاره به اهمیت اجرای مشاغل خانگی به عنوان مشاغل زود بازده و کم سرمایه بر به ویژه با توجه به شرایط پیش آمده و بیماری ناشی از ویروس کرونا که اهمیت این گونه مشاغل را مضاعف می کند،  از اجرای ۶۰۵ طرح مشاغل خانگی در این استان خبر داد و گفت: ۶۲۸ شغل در بخش مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری ایجاد شد.

وی افزود: در سال گذشته سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی استان ۶۸ میلیارد ریال بوده که توسط دو بانک عامل توسعه تعاون و رفاه کارگران به طور کامل پرداخت شده است.

وی گفت: تمام کل این مبلغ در قالب ۶۰۵ طرح با اشتغالزایی ۶۲۸ نفر پرداخت شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در سال گذشته با پیگیری‌های به عمل آمده توسط اداره کل این تسهیلات از سقف سه ساله به پنج سال و همچنین سقف مبلغ تسهیلات با توجه به رشته شغلی متقاضی از ۵۰ میلیون ریال به ۱۵۰ میلیون ریال افزایش یافت.

فاضلی بیان کرد: در سال گذشته تعداد یک هزار و ۱۳۴ مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان صادر شده است.

وی بیان کرد: در زمینه صدور الکترونیکی مجوزهای مشاغل خانگی در سال گذشته و سه ماهه ابتدای امسال سامانه مورد نیاز راه اندازی شد و دیگر هیچ نیاز به مراجعه متقاضی به دستگاه‌های اجرایی و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی نیست.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در زمینه زنان سرپرست خانوار فاقد پوشش نهادهای حمایتی تفاهم‌نامه‌ای با جهاد دانشگاهی در زمینه آموزش، تولید محصول و اتصال به بازار برای ۷۷ نفر منعقد شده و اکنون در حال اجرا است.
۲۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۹
کد خبر : ۲۱۰,۴۵۸
کلیدواژه ها: شغل,مشاغل خانگی,اشتغال,بیکاری,فاضلی,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید