۱۳ هزار واحد تولیدی خراسان رضوی تسهیلات می‌گیرند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: ۱۳ هزار و ۷۹۹ کارفرمای واحدهای تولیدی و کسب کار در این استان که از شیوع ویروس کرونا خسارت دیده‌اند، برای دریافت تسهیلات جبرانی به بانک‌های عامل معرفی شدند.
۱۳ هزار واحد تولیدی خراسان رضوی تسهیلات می‌گیرند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، محمد سنجری ملاک میزان تسهیلات پرداختی به این بنگاه‌های آسیب دیده را شمار شاغلان آنها ذکر و بیان کرد: بر این اساس هر واحد تولیدی و کسب و کار به ازای هر یک کارگر شاغل در آن واحد از ۱۲۰ میلیون تا ۱۶۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت می‌کند.
وی افزود: واحدهایی همانند هتل‌ها که با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا موظف به تعطیلی شدند نیز به ازای هر نفر شاغل ۱۶۰ میلیون ریال و دیگر واحدهایی که الزامی برای تعطیلی نداشتند اما تعطیل شدند به ازای هر نفر شاغل ۱۲۰ میلیون ریال تسهیلات می‌گیرند. 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ادامه داد: تسهیلات کرونا به بنگاهها و کسب و کارهای خسارت‌دیده از بحران ناشی از شیوع این ویروس، در قالب اقساط دو ساله با سه ماه تنفس در اختیار آنها قرار گرفته است. 
وی به احصای ۱۴ رسته شغلی زیان‌ دیده از بحران کرونا اشاره و بیان کرد: مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده و اغذیه فروشی‌ها، مراکز گردشگری، بنگاههای حمل و نقل عمومی و مسافر، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، واحدهای تولید و توزیع پوشاک، کیف و کفش، تولید و توزیع آجیل و خشکبار، قنادیها، فروش بستنی و آبمیوه، باشگاههای ورزشی و تفریحی، آموزشگاه‌های هنری، واحدهای توزیع و فروش صنایع دستی، موسسات خصوصی دارای پروانه از وزارت بهداشت، واحدهای پرورش مرغ گوشتی، تولید محصولات گلخانه‌ای، گل و گیاه و ماهیان زینتی در این چارچوب شناسایی شده‌اند. 
استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی هزار و ۱۰۰ تشکل کارگری و یک میلیون و ۲۰۰ هزار کارگر شاغل در ۱۷۷ هزار واحد صنعتی و تولیدی دارد. 
بر اساس اعلام اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ۲۸ هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال تسهیلات برای پرداخت به ۶۷ هزار و ۳۹۶ بنگاه اقتصادی زیان‌دیده از شیوع کرونا در این استان اختصاص یافته است. این تعداد بنگاه اقتصادی زیان‌دیده ۱۸۳ هزار و ۴۱۹ نفر شاغل دارند. 
 
 
۲۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۲
کد خبر : ۲۱۰,۴۷۶
کلیدواژه ها: سنجری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی,تسهیلات

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید