مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: بیش از ۵۰ درصد جمعیت استان، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

به مناسبت هفته تأمین اجتماعی مدیرکل و رییس شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با مدیران کل بیمه ای و درمان تامین اجتماعی دیدار و گفت وگو کرد.
بیش از ۵۰ درصد جمعیت استان، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، در این دیدار شیرخانی گفت: سازمان تامین اجتماعی در راستای گسترش ارایه خدمات الکترونیک و در جهت تسهیل فرایندها و ارائه بهتر خدمات به بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران اقدام به ارائه خدمات غیرحضوری از جمله: پرداخت الکترونیکی و ارسال لیست حق بیمه، مشاهده سوابق بیمه شدگان ،ابلاغ الکترونیکی و ... کرده است که این مهم نیز بسیار خوب در استان انجام شده که ضرورت حذف روابط حضوری در ارائه خدمات اداری بر نقش الکترونیکی سازی این خدمات منجر خواهد شد.

وی تصریح کرد: تاکید دولت بر حوزه رفاه و تامین اجتماعی نشان دهنده این است که مسوولیت بزرگی بر عهده تامین اجتماعی که نیمی از جمعیت استان را تحت پوشش دارد، گذاشته است.

شیرخانی ابراز امیدواری کرد: در کنار برنامه ریزی به منظور ارتقای کیفی خدمات بیمه‌ای و درمانی، شاهد تحقق آرمان تامین‌اجتماعی دیجیتال و نیز اعتلای شفافیت، پاسخگویی و مشتری‌مداری در سازمان تامین اجتماعی باشیم.

ملکشاهی نیز در این دیدار گفت: گسترش پوشش‌‏های بیمه‏‌ای و حمایتی و نظام تأمین اجتماعی سبب افزایش امید به زندگی، بهبود وضعیت و کیفیت زندگی افراد، افزایش سطح فرهنگی و بهداشتی، کاهش فقر و متعادل نمودن توزیع درآمد، کاهش ریسک و نااطمینانی نیروی کار در سال‏‌های آتی (بازنشستگی) و تأثیر کلی آن در عرصه‌‏های مختلف زندگی (اقتصادی ـ اجتماعی) می‌‏شود،جامعه هدف سازمان تامین اجتماعی متنوع و گسترده است و این سازمان نقش بسیار مهمی در توسعه و رفاه جامعه ایفا می کند. به نگاه ما تلاش تامین اجتماعی در خدمات دهی به بیمه شدگان و بازنشستگان اقدامی ارزشمند و اثرگذار است و معتقدم این خدمات دهی  باید پیوسته و به صورت کمی و  کیفی گسترش و توسعه یابد.

ملکشاهی گفت: دریافت خدمات تامین اجتماعی به صورت الکترونیکی وغیرحضوری باید برای جامعه هدف سازمان نهادینه و به یک فرهنگ تبدیل شود .

وی با بیان اینکه خدمات تامین اجتماعی و تسهیلات ویژه این سازمان در راستای شهروندمداری و جلب رضایتمندی و تامین آسایش و آرامش مخاطبین سازمان تحقق می پذیرد گفت: دردوران شیوع کرونا یکی از رویکردهای مهم سازمان توسعه خدمات الکترونیکی و ارائه تعهدات به صورت غیرحضوری برای جلوگیری از اشاعه و انتقال ویروس کرونا بود که استقبال خوبی از سوی مردم نیز در این خصوص صورت گرفت.

در پایان این دیدار مدیرکل و رییس شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با اهدا لوح از مدیران کل بیمه ای و درمان تامین اجتماعی استان ایلام تقدیر کرد.

۳۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۵
کد خبر : ۲۱۰,۵۰۴
کلیدواژه ها: تامین اجتماعی, خدمات غیرحضوری, تبریک, ایلام

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید