مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز: ثبت نام بیش از ۲۶ هزار نفر البرزی در سامانه بیمه بیکاری کرونا

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز در دومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان البرز گفت: 26 هزار و 210 نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد بیش از 14 هزار نفر اعلام کردند به خاطر کرونا کار خود را از دست داده‌اند.
ثبت نام افزون بر ۲۶ هزار نفر البرزی در سامانه بیمه بیکاری کرونا

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز، حسین فلاح نژاد  در جلسه کارگروه اشتغال البرز گفت:  در سال 97 نرخ بیکاری استان البرز 14.9 درصد بود که این رقم در سال 98 به 12.8 درصد رسید، علاوه بر این نرخ مشارکت هم در سال 97حدود 42.4 درصد بود که در سال ۹۸ به ۴۴.۴ درصد رسید.

فلاح‌نژاد ادامه داد: 55  درصد نیروی کار البرز در بخش خدمات، 41درصد در بخش صنعت و حدود 4درصد هم در بخش کشاورزی فعالیت دارند.

وی خاطرنشان کرد: ابتدای سال 98 تعداد بیمه‌ شدگان اجباری البرز 287 هزار و 200 نفر بود که این رقم تا بهمن ماه به 309 هزار نفر رسید که این افزایش آمار بی نظیر بود و انتظار بالاتر رفتن آن هم وجود داشت اما شیوع کرونا سیر صعودی آن را کاهش داد، با این وجود تعداد بیمه‌شدگان در اردیبهشت 99 نسبت به اردیبهشت 98 باز هم بیشتر بود.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز در خصوص تأثیر کرونا بر اشتغال استان اظهار کرد: از اسفند تا اردیبهشت 26 هزار و 210 نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد بیش از 14 هزار نفر اعلام کرده‌اند به خاطر کرونا کار خود را از دست داده‌اند و بیش از 12 هزار نفر هم ثبت نام در بیمه بیکاری خارج از برنامه حمایتی کرونا بوده‎‌اند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: تسهیلاتی که سال گذشته برای مشاغل خانگی در نظر گرفته شده بود شش میلیارد تومان بود که از این میزان بخش قابل توجهی پرداخت شده و فقط 395میلیون تومان باقی مانده که تا آخر این ماه پرداخت خواهد شد. برای سال 99 این رقم به پنج میلیارد و 300 میلیون تومان کاهش پیدا کرد.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز تصریح کرد: 850 میلیون تومان تسهیلات به 38 طرح مشاغل خانگی و تعهد اشتغالزایی 64 نفر در سال 99 از محل اعتبارات سال 98 پرداخت شده است.

 

۲۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۱۰,۵۶۴
کلیدواژه ها: دومین کارگروه اشتغال,ثبت نام 26 هزار نفر در البرز,سامانه بیمه بیکاری کرونا,حسین فلاح نژاد,استانداری البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید