سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای صیانت و حفظ اقشار مولد جامعه نقش خطیری دارد

همزمان با هفته تأمین اجتماعی و بهزیستی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار کرد.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای صیانت و حفظ اقشار مولد جامعه نقش خطیری دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، همزمان با هفته تامین اجتماعی و بهزیستی، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی به همراه معاونین و مدیران کل تامین اجتماعی و بهزیستی و مدیران مجموعه ادارات و سازمانهای تابعه وزارت در آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار کرد.

 در این نشست سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با تبریک هفته تامین اجتماعی و بهزیستی به تلاشگران این عرصه با اشاره به گستره و حوزه خدمات این دو دستگاه، با بیان اینکه نظام بیمه‌ای اجتماعی و بازنشستگی کشور به جهت دامنه شمول و گستردگی خود در مناسبات اقتصادی و اجتماعی جامعه نقش مهم و حائز اهمیت دارد خاطرنشان کرد: صندوق های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از 63 درصد جمعیت را تحت پوشش قرار دارد و بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش خدمات تامین اجتماعی هستند.

حسین فتحی افزود: با همت و تلاش مجموعه ادارات و سازمانهای تابعه وزارت در استان در راستای صیانت از معشیت و سلامت اقشار مولد جامعه و خانواده های تحت تکلف آنان خدمات شایسته ای ارائه می شود، خاطرنشان کرد: تعداد ۲۰۱ هزار و ۶۶ نفر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و عشایر در استان هستند که ۱۹ هزار و ۲۷2 خانوار مستمری بگیر از خدمات این صندوق بهره‌مند هستند.

 فتحی ادامه داد: تعداد ۱۱۸ هزار نفر مددجو تحت پوشش از خدمات اداره‌کل بهزیستی استان بهره‌مند می‌شوند. همچنین ۷۵ هزار و 501 نفرخدمات مستمراز بهزیستی دریافت کرده و ۵۸ هزار و ۴۰۲ نفر از خدمات موردی از طریق این اداره کل استفاده می‌کنند.

 سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی افزود: ۷۵ هزار و۲۱۹ مستمر‌بگیر بازنشسته و ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر کار افتاده شامل متوفی و بازنشسته متوفی تحت پوشش صندوق بازنشستگی استان قرار دارند.

۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |
کد خبر : ۲۱۰,۶۱۰
کلیدواژه ها: صیانت و حفظ اقشار مولد, هفته تأمین اجتماعی و بهزیستی,بازنشستگی کشور, مستمربگیران

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید