پرداخت تسهیلات حمایتی به ۴۰۰ کسب و کار آسیب دیده از کرونا در استان اردبیل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: تعداد بیش از ۴۰۰ کسب و کار تسهیلات خود را از ۱۵ بانک عامل این طرح دریافت کرده و با ادامه روند پرداخت به این مبلغ افزوده خواهد داشت.
پرداخت تسهیلات حمایتی برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، قاسم رحیمی اعلام کرد: با شیوع ویروس کرونا فعالیت برخی از کسب و کارها با مشکل روبه رو شد که این موضوع در مشاغل حوزه گردشگری بیشتر احساس شد. عمده واحدهای تعطیل شده مراکزی بودند به جهت جلوگیری از روند شیوع ویروس کرونا با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل و بسته شدند.

وی با بیان این که ۱۴ رسته فعالیت در ۵۵۰ حرفه به شدت آسیب‌دیده از کرونا جهت دریافت تسهیلات حمایتی شناسایی شده اند، گفت: تعداد ۲۰ هزار و ۵۰۰ بنگاه اقتصادی و کسب و کار متاثر از کرونا در استان شناسایی شده که لازم است برای دریافت تسهیلات تا پایان تیر در سامانه کارا ثبت‌نام کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل سهم مشاغل استان اردبیل از این تسهیلات حمایتی را مبلغ ۵۳۵ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: کسب و کارهایی که با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شدند برای هر  نیروی کار خود ۱۶ میلیون تومان، مشاغل متاثر از کرونا برای هر کارگر ۱۲ میلیون و مشاغل خویش فرمایی ۶ میلیون تومان تسهیلات می‌گیرند.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال و جهش تولید استان اردبیل گفت: تعداد ۴۰۰ کسب و کار تسهیلات خود را از ۱۵ بانک عامل این طرح دریافت کرده و روند پرداخت ادامه خواهد داشت.

قاسم رحیمی اظهار کرد: این تسهیلات دوساله دوره تنفس سه ماهه و نرخ سود ۱۲ درصد از محل خارج منابع داخلی بانک‌ها است.

وی افزود: همزمان با شیوع کرونا بیش از  ۹ هزار نیروی کار در سه ماهه اسفند، فروردین و اردیبهشت به جهت اینکه شغل خود را در این مقطع از دست دادند از چتر حمایتی بیمه بیکاری بهرمند شدند.

۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۲۱۰,۶۹۶
کلیدواژه ها: پرداخت تسهیلات کرونا به واحدهای تولیدی,اشتغالزایی و صیانت از نیروی کار با پرداخت تسهیلات,رسته فعالیت های آسیب دیده از کرونا,مشکلات پرداخت تسهیلات کرونا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید