پرداخت تسهیلات ویژه کسب ‌و کارهای آسیب دیده از کرونا در استان کرمانشاه آغاز شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در مصاحبه با واحد مرکزی خبر صدا سیمای مرکز کرمانشاه، گفت: پرداخت تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در کرمانشاه آغاز شد.
15 میلیارد ریال تسهیلات ویژه کسب ‌و کارهای آسیب دیده از کرونا در استان کرمانشاه پرداخت شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاهحسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در این مصاحبه بیان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا، شیوه نامه پرداخت تسهیلات ویژه در ۱۴ رسته و ۵۵۰ زیر رسته اقتصادی اعلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که دارای کد بیمه نزد سازمان تأمین اجتماعی هستند، ابلاغ و در ششمین نشست شورای اشتغال استان به ریاست استاندار و با حضور معاونین استاندار، فرمانداران شهرستان های تابعه به صورت ویدئو کنفرانس، مدیران دستگاه های اجرایی، موسسات و بانک های عامل تشریح و عملیاتی شد.

وی با تشریح فرآیند پرداخت این تسهیلات به صاحبان واحدهای کسب و کار خصوصی و تعاونی مشمول طرح، اظهارکرد: به منظور حمایت از 28 هزار کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، 680 میلیارد تومان اعتبار با عاملیت  15 موسسه و بانک به استان کرمانشاه تخصیص یافته است.

حسن عزیزی ادامه داد: تاکنون تعداد 4719 واحد کسب و کار آسیب دیده  از کرونا به منظور حمایت از 6750 فرصت شغلی با مبلغ 62 میلیارد تومان درخواست خود را در سامانه کارا ثبت نموده اند.

وی تصریح کرد: تاکنون فقط حدود 15 میلیارد ریال از این تسهیلات توسط مؤسسات و بانک های عامل در استان پرداخت شده است، لذا استدعا داریم دستگاه های اجرایی و مؤسسات و بانک های عامل با عزم جهادی نسبت به بررسی پرونده ها و پرداخت این تسهیلات در کمترین زمان ممکن اقدام کنند .

وی برای واحدهای کسب و کاری که از دستگاه های اجرایی مجوز کسب و کار دارند ولی فاقد کد کارگاهی بیمه تأمین اجتماعی هستند، گفت: خوشبختانه برای این گونه واحدها که در اثر شیوع کرونا دچار آسیب شده اند دستورالعملی صادرشده که به ازای هر نفر 6 و 8 میلیون تومان با تأیید دستگاه اجرایی، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سامانه کارا ثبت و به بانک های عامل معرفی خواهند شد.

حسن عزیزی واحدهای کسب و کاری که در اثر شیوع کرونا دچار کمترین آسیب شده اند را در حوزه صنعت و معدن اعلام کرد و گفت: واحدهای حوزه حمل و نقل و بخش خدمات دچار  بیشترین آسیب در اثر شیوع کرونا در استان شده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در خصوص افرادی که در اثر شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده اند، نیز اظهارکرد: برای این افراد توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سامانه ای تحت عنوان سامانه بیکاری طراحی شد و بیش از 13971 نفر در استان در این سامانه ثبت نام نموده و تعداد 8451 نفر که دارای کد بیمه تامین اجتماعی و سابقه پرداخت حداقل یک ماه، 3 درصد بیمه بیکاری بوده اند مشمول دریافت شناخته شده و مقرری بیمه بیکاری آن مربوط به ماه های اسفند 98 و فروردین  بهمیزان 55 درصد حداقل قانون کار برای آنان پرداخت شد.

وی در پایان ضمن اعلام این خبر که  پرداخت مقرری بیمه بیکاری اردیبهشت نیز در دست اقدام است، بیان کرد: از اول خرداد ماه سال جاری پرداخت مقرری بیمه بیکاری به روال عادی برگشته و مطابق قانون بیمه بیکاری و به نسبت کارکرد پرداخت 3 درصد حق بیمه بیکاری به سازمان تامین اجتماعی، پرداخت خواهد شد.

۲۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۱۱,۱۲۸
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,مصاحبه خبری با صدا و سیما,بیمه بیکاری کرونایی,تسهیلات حمایتی کرونایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید