هم افزایی و تعامل، وجه بارز دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان

با هدف تقویت هم افزایی و تعامل در راستای ارائه مطلوب تر خدمات به جامعه هدف، نشست مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیستان و بلوچستان با هیات رییسه جدید خانه مطبوعات استان برگزار شد.
تسهیلات اشتغال

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستانرییس شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیستان و بلوچستان در این نشست گفت: وزارت متبوع بعنوان بزرگترین وزارتخانه اجتماعی کشور با ده دستگاه اجرایی تابعه در سیستان و بلوچستان ارائه گر خدمات بسیاری به جامعه هدف است.
مهرداد جهاندیده افزود: بر این اساس شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان آمادگی لازم را برای تعامل و همکاری با خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان بعنوان نمایندگان قشر مطالبه گر و چشم بینای جامعه در راستای ارائه مطلوبتر خدمات خود به جامعه هدف دارد.
وی در ادامه با اشاره به عملکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در سال گذشته نیز گفت : در سال ۹۸ ، حدود دو هزار و ۷۰۰ دادخواست در ۱۶ هیئت تشخیص و ۶ هیئت حل اختلاف کار استان مورد بررسی قرار گرفت.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: از مجموع آرای صادره در مراجع حل اختلاف کار سیستان و بلوچستان در سال ۹۸، ۴۰ درصد آرا بصورت سازشی حل و فصل شده است.
جهاندیده از کاهش ۳۲ درصدی حوادث ناشی از کار در استان در سال گذشته هم خبر داد و اظهار داشت: واحد بازرسی کار سیستان و بلوچستان، در زمره برترین های این حوزه تخصصی و اثرگذار در کشور قرار دارد و این مهم بدلیل تاکید بر رعایت اصول و ایمنی و بهداشت کار و نظارت بر حسن اجرای مقررات قانون کار در سطح کارگاه های استان در راستای صیانت از نیروی کار  است.
وی با اشاره به ابلاغ مرحله پنجم تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به استان ها هم خبر داد و گفت: بر این اساس ۲۰۶ میلیارد تومان به سیستان و بلوچستان ابلاغ شده است که توسط ۴ بانک عامل توسعه تعاون، پست بانک، کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید به متقاضیان مطابق ضوابط پیش بینی شده پرداخت می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: همچنین علاوه بر این، با نگاه ویژه وزارت متبوع به مسائل و مشکلات سیستان و بلوچستان، یکصد میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری خاص مناطق سیل زده استان ابلاغ شده است که با هدف ایجاد و حفظ مشاغل موجود در آن مناطق به متقاضیان پرداخت خواهد شد.
جهاندیده افزود: به منظور حمایت از شاغلین بیمه شده ای که متاثراز شیوع ویروس کرونا شغل خود را بطور موقت از دست داده بودند، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سامانه ای را برای ثبت نام طراحی کرد تا افراد واجدالشرایط از مقرری بیمه بیکاری بهره مند شوند.
وی اظهارکرد: حدود   یازده هزار نفر در استان در این سامانه ثبت نام کردند که پس از پایش و ارزیابی های صورت گرفته، قریب به هفت هزار نفر مشمول نهایی شناخته شدند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه این افراد تاکنون مقرری ماه های اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ را دریافت کرده اند،افزود: برای ماه اردیبهشت نیز پس از تعامل وزارت متبوع ، سازمان تامین اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی، مقرری به واجدین شرایط پرداخت خواهد شد.
جهاندیده همچنین با اشاره به درخواست هیئت رییسه خانه مطبوعات استان مبنی بر راه اندازی و تشکیل شرکت های تعاونی مسکن و تعاونی مصرف ویژه اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان، اظهار داشت : اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان این آمادگی را دارد تا در این خصوص تعامل و همکاری لازم را با خانه مطبوعات انجام دهد.
پیش از سخنان مدیرکل و رییس شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان، مدیرعامل، رئیس و سایر  اعضای هیئت رییسه خانه مطبوعات به بیان درخواست ها و پیشنهادات خود پرداختند .
گفتنی است در این نشست هر کدام از مدیران حاضر در نشست ضمن پاسخ به سئوالات و درخواست های مطرح شده، آمادگی خودشان را جهت همراهی با اصحاب رسانه و خانه مطبوعات استان اعلام کردند.


۲۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۲۱۱,۱۵۴
کلیدواژه ها: تسهیلات کرونا,بیمه بیکاری,حوادث ناشی از کار,سیستان و بلوچستان,اشتغال روستایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید