۶۵۰ فارغ التحصیل ایلامی در طرح کارورزی پذیرش می شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: سهم استان از پذیرش فارغ التحصیلان دانشگاهی در طرح کارورزی ۶۵۰ نفر است.
۶۵۰ فارغ التحصیل ایلامی در طرح کارورزی پذیرش می شوند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکراله شیرخانی در جمع خبرنگاران ایرنا مرکز ایلام اظهارکرد: به منظور افزایش اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار و ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان، طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان اجرا می شود.

وی با بیان این که جذب کارورز توسط کارفرما پس از سه ماه مشمول طرح بخشودگی ۲۳ درصد می شود، افزود: در صورت جذب کارورز در این مدت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا ۲ سال ۲۳ درصد سهم کارفرما را به تامین اجتماعی پرداخت می کند.

شیرخانی تصریح کرد: اکنون که این دوره به سه ماه کاهش یافته است، ۲۰ درصد سهم کارفرما توسط تعاون، کار ور فاه اجتماعی پرداخت می شود و کارفرما نیز از پرداخت سه درصد بیمه بیکاری معاف است.

وی افزود: مقطع کاردانی قبلا جزو طیف کارورزی بود اما اکنون با اصلاحیه جدید این طرح از لیسانس با پرداختی پنج میلیون ریال، فوق لیسانس ۶ میلیون ریال و دکتری هفت میلیون ریال آغاز می شود.

شیرخانی کارفرمایان و واحدهای متقاضی جذب کارورز را یکی دیگر از مخاطبان اجرای طرح کاروزی معرفی کرد و افزود: سامانه ثبت نام به نشانی karvarzi.mcls.gov.ir برای کارورزان و واحدهای پذیرنده کارورزان فعال است و می‌توانند آمادگی خود را از این طریق اعلام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: دولت تدبیر و امید، مشوق های ویژه ای برای اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی ایلام ایجاد کرده که طرح کارورزی، مشوق های بیمه کارفرمایی و یارانه دستمزد از جمله سیاست های بازار کار است.

به گفته شیرخانی، این طرح ها با هدف افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار، کاهش هزینه های بکارگیری نیروی جدید برای کارفرما و ارتقای سطح سرمایه کارگاه های فعال بخش خصوصی اجرا می شوند.

۲۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۴۹
کد خبر : ۲۱۱,۴۷۴
کلیدواژه ها: فارغ التحصیل, ایلام, طرح کارورزی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید