۱۴۷۷ میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری در خوزستان تخصیص یافت

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از تخصیص اعتبار مرحله پنجم اعتبارات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی به مبلغ ۱۴۷۷ میلیارد ریال به استان خبر داد.
۱۴۷۷ میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری در خوزستان تخصیص یافت


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، "ارسلان غمگین" اظهار کرد: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به طرح های سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی در رسته های اولویت دار در سامانه کارا از محل تلفیق منابع صندوق توسعه ملی با موسسات عامل صورت می گیرد.
وی افزود: از این مبلغ سهم موسسات عامل استان برای بانک کشاورزی ۲۲۲ میلیارد ریال، پست بانک ۲۹۵ میلیارد ریال، بانک توسعه تعاون ۳۶۹ میلیارد ریال و صندوق کارآفرینی امید ۵۹۱ میلیارد ریال است.
غمگین ادامه داد: در حال حاضر تعداد ۱۵۰۶ فقره طرح به مبلغ ۲۶۵۰ میلیارد ریال مصوب و به موسسات عامل ارسال شده و در کارتابل موسسات عامل موجود است.
وی تصریح کرد: از آنجا که تامین مالی و سرمایه گذاری یکی از پنج محور مهم برنامه دولت در چارچوب اقتصاد مقاومتی است، انتظار می‌رود موسسات عامل در بررسی و پرداخت طرح ها تسریع کنند.
غمگین یادآور شد: همچنین موسسات عامل می توانند طرح‌های نیمه تمام را که به دلیل افزایش قیمت نیاز به تسهیلات تکمیلی دارند به کمیته فنی معرفی کنند تا از اعتبارات گفته شده برای تکمیل و اتمام آنها تخصیص مجدد صورت گیرد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: هم اکنون تعداد ۳۶۷۱ طرح به مبلغ ۳۷۸۴ میلیارد ریال و با اشتغال جدید ۶۵۲۰ نفر از تسهیلات اشتغال روستایی استفاده کرده اند و انتظار می رود با تخصیص اعتبار جدید زمینه اشتغال ۳۷۰۰ نفر دیگر فراهم آید.
غمگین اضافه کرد: تمامی طرح های دریافت کننده تسهیلات، در چارچوب نظام نظارت، مدیریت و کنترل طرح های سرمایه گذاری و برای مصرف صحیح منابع و ایجاد اشتغال پایدار نظارت می شوند.
وی ادامه داد: طرح های پرداخت شده در بخش های کشاورزی، صنعت، گردشگری و بوم گردی، آی تی، علوم پزشکی و نهادهای حمایتی بوده است.
غمگین تاکید کرد: طرح اشتغال روستایی و عشایری از طرح‌های موفق دولت بوده و نقش موثری در توزیع جغرافیایی با توسعه روستاها، جلوگیری از مهاجرت و خالی شدن روستاها و مقابله با پدیده حاشیه نشینی دارد.
وی خاطر نشان کرد: ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری به افزایش درآمد روستاییان و عشایر و بهبود توزیع درآمدی در جامعه منجر می شود.
وی گفت: امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام جهش تولید مزین شده است. در کنار تامین مالی و راه اندازی کسب و کارهای روستایی لازم است عرضه محصولات و ایجاد بازار فروش مورد توجه قرار گیرد تا با تامین هزینه های راه اندازی واحدهای تولیدی و تامین مواد اولیه و پایداری و تضمین فروش محصولات، تداوم فعالیت واحدهای تولیدی و جهش تولید تحقق یابد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در پایان گفت: باتوجه به سیاست‌های راهبردی نظام و برنامه های اقتصادی دولت از جمله حمایت از شرکت های دانش بنیان توسط وزارت متبوع، از برنامه‌های پیش روی این اداره کل توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان و تامین مالی این گونه طرح‌ها در رسته های اولویت دار است.

۳۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۲۱۱,۷۷۴
کلیدواژه ها: ارسلان غمگین,مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان,اشتغال پایدار روستایی عشایری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید