۵۰ تعاونی از خوزستان در کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا فعالیت دارند

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان از فعالیت ۵۰ تعاونی استانی در تولید انواع ماسک، گان، البسه بیمارستان، روتختی، لباس های ایزوله، کیت آزمایشگاهی و ماسک کربن اکتیو خبر داد.
۵۰ تعاونی از خوزستان در کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا فعالیت دارند


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین در حاشیه پنجمین کمیته متناظر بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی استان- که با حضور برخی از شرکای اجتماعی و نمایندگانی از دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صمت، تامین اجتماعی و شهرداری اهواز، با موضوع مجموع اقدامات انجام شده درباره پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در محیط های کارگری و اجرای صحیح دستور العمل های ابلاغی از سوی ستاد مقابله با کرونا برگزار شد- نقش تعاونی‌ها را در مقابله با ویروس کرونا پررنگ دانست.
وی افزود: در این زمینه ۵۰ شرکت تعاونی در تولید انواع ماسک، گان، البسه بیمارستان، روتختی، لباس های ایزوله، کیت آزمایشگاهی و ماسک کربن اکتیو نقش فعالی داشته اند.
غمگین تصریح کرد: برخی تعاونی‌ها خط تولید خود را عوض کردند و به صورت جهادی در مسیر کمک به مردم و تولید ملزومات جامعه پزشکی فعالیت دارند که در این خصوص دو شرکت تعاونی تولید الکل طبی خرمشهر با تولید شبانه روزی الکل و تعاونی دانش‌بنیان پویا مکانیک صاحبی دزفول با تولید روزانه ۸ هزار ماسک کربن اکتیو و ده هزار ماسک ساده موفق به ثبت رکورد در تولید این محصولات شدند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اضافه کرد: تعاونی های پوشاک شهرهای اندیمشک، دزفول، خرمشهر، شادگان و... نیز در این زمینه اثربخش بودند و موفق شدند ۷۹۹ موقعیت شغلی ایجاد کنند.
وی بر اثر بخشی حضور تعاونی ها در مقابله با شیوع کرونا تاکید کرد و گفت: یکی از مزیت های تعاونی ها ارایه کالای بی واسطه و از تولید به مصرف به جامعه هدف و جلوکیری از بروز پدیده احتکار است.
غمگین با تاکید بر لزوم حمایت از شرکت های تعاونی خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال جاری شاهد پویایی شرکت های تعاونی در همه زمینه های تولیدی برای نیازهای مردم در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا باشیم.

۴ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۲۱۲,۱۲۶
کلیدواژه ها: تعاونی های خوزستان,کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا,پنجمین کمیته متناظر بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی,خوزستان,ارسلان غمگین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید