معاون ترویج آموزش و تحقیقات وزارت تعاون بر استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای برای آموزش و ترویج فرهنگ تعاون تاکید کرد

غلامحسین حسینی‌نیا ـ معاون ترویج آموزش و تحقیقات وزارت تعاون ـ در همایش ملی تعاون و رسانه که در تبریز برگزار گفت: یکی از مهمترین راه‌های معرفی خدمات و فرهنگ سازی در تمامی جوامع تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای برای آموزش و ترویج فرهنگ است.
وی با تاکید بر شد لزوم توجه رسانه ملی به توسعه فرهنگ تعاون افزود: باتوجه به رسالت ملی که همانا فرهنگ سازی و حذف ناهنجاریها در جامعه و ساختن هنجارهاست، لازم است در این خصوص با استفاده از نظرات افراد صاحب نظر از طریق تولید برنامه های فرهنگی در قالب فیلم، سریال، انیمیشن، تیزر، در جهت اشاعه فرهنگ و تمدن با همکاری متولی امر گام های اساسی برداشته شود
وی در ادامه با اشاره به اینکه سیاست‌های کلی اصل 44 اهمیت بسیاری برای بخش تعاون قائل شده است خاطر نشان ساخت: صرف نظر از بند «ب» که به توسعه‌ بخش تعاون اختصاص دارد در سایر بندها نیز بخش تعاون مورد اشاره و تاکید قرار گرفته است.
حسینی نیا به وجود بیش از 150 هزار تعاونی در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: سه میلیون نفر عضو این تعاونی‌ها هستند و با ایجاد دو میلیون شغل مستقیم 10 درصد اشتغال کشور را به خود اختصاص داده‌اند.
حسینی نیا اظهار داشت: نظر به اینکه در 45 گرایش تخصصی تعاونیها به فعالیت خود ادامه می‌دهند هیچ سازمان یا وزارتخانه ای را نمی توان یافت که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به وزارت تعاون ارتباط نداشته باشد از این رو با نظر به فعالیت تعاونیها در عرصه های مختلف، عدم محدودیت در بخش تعاون و همچنین وجود تفاهمنامه های متفاوت با سایر دستگاه و وزارتخانه‌ها می توان از تعاون به عنوان یکی از زیرساخت های اقتصادی نام برد.
وی ادامه داد:در سند چشم‌انداز 20 ساله به روحیه‌ تعاون به عنوان جوهره‌ اصلی فعالیت‌های اقتصادی توجه شده و وظیفه ملی همه‌ سازمان‌ها و دستگاه‌هایی که نقشی در فعالیت‌های توسعه‌ای دارند این است که محوریت بخش تعاون را در تمام تصمیم گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها مدنظر قراردهند.
حسینی نیا افزود: به لحاظ اهمیت مقوله تعاون درجهان در سال‌های اخیر نیز سازمان ملل متحد با احیای مجدد نهضت تعاون سال 2010 میلادی را سال جهانی تعاون نامگذاری کرد.
۲۴ آبان ۱۳۸۸ ۱۵:۴۹
کد خبر : ۲,۱۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید