احداث بیش از ۲ هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی استان مرکزی

مدیر کل بهزیستی استان مرکزی از احداث بیش از ۲ هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی استان مرکزی خبر داد.
احداث بیش از ۲ هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، زهرا امینی با اشاره به اینکه مسکن یکی از مهمترین نیازهای مددجویان است،گفت: سازمان بهزیستی همواره در این راستا تلاش های فراوانی انجام داده و با کمک های دولتی و همدلی و همکاری خیرین و نیکوکاران به ساخت مسکن برای مددجویان پرداخته است.
 
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به اجرای طرح نهضت مسکن برای مددجوان افزود: ما همواره نیازمند همدلی و همراهی مردم در راستای ساخت تعمیر و تجهیز خانه افراد تحت پوشش هستیم چرا که مددجویان ما با نیازهای ویژه هستند و منازل این عزیزان باید بر اساس نوع معلولیت آن ها مناسب سازی شود.
 
امینی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح نهضت مسکن تاکنون ۲ هزار و ۲۸۰ واحد مسکونی به خانواده‌های دارای دو عضو معلول و بیشتر و سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی استان مرکزی تحویل شده است، ادامه داد: در این راستا۵۶۰ واحد مسکونی در دو سال اخیر به بهره‌برداری رسیده است.
 
وی با بیان اینکه مسکن تحویل داده شده در دو قالب پروژه‌های راه و شهرسازی و بنیاد مسکن به صورت خود مالکی به افراد واگذار می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر نیز ۱۶۵ خانواده دو معلول و بالاتر تحت پوشش این نهاد، فاقد مسکن هستند.
 
مدیر کل بهزیستی استان مرکزی نداشتن سهم آورده و تغییر وضعیت اقتصادی خیرین به دلیل شرایط فعلی در کنار گرانی و تورم در بخش مصالح ساختمانی را از دلایل نداشتن مسکن این عزیزان دانست.
 
امینی همچنین ضمن تاکید بر تلاش بهزیستی برای رفع مشکل این عزیزان بیان کرد: برای حل این مشکل تدابیری در نظر گرفته شده که با کمک خیرین واحدهایی برای خانواده‌های مورد نظر تهیه شود.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش به واگذاری ۲۵ واحد به خانواده‌های دو عضو معلول و بالاتر که اکثرا در روستاها سکونت داشتند اشاره کرد و گفت: امید است این مهم بتواند گره ای از مشکلات این عزیزان را باز کند.
 
تهیه مسکن برای خانواده های دارای فرزند چهار و پنج قلو
مدیر کل بهزیستی استان مرکزی در بخش دیگری از سخنانش به تهیه مسکن برای خانواده های دارای فرزند چهار و پنج قلو اشاره کرد و گفت: علاوه بر حمایت از خانواده‌های دارای فرزندان چندقلو، بهزیستی در بحث مسکن نیز ورود پیدا کرده است.
 
امینی با اشاره به اینکه در این رابطه وظیفه سازمانی تعریف نشده است، خاطرنشان کرد: با این وجود ما برای خانواده‌هایی که فرزندان چهار و پنج قلو دارند با کمک خیرین مسکن تهیه می‌شود.
وی همچنین در خصوص حمایت از مستأجران تحت حمایت این سازمان اظهار کرد: در حال حاضر طرحی با کمک بنیاد مستضعفان برای کمک به تأمین ودیعه مسکن و کمک اجاره در کشور پیگیری شده است که سهم استان مرکزی حمایت از ۱۶۳ خانواده است که برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی خواهند شد.
 
وی ادامه داد: امید است در راستای خدمت رسانی و دستگیری از نیازمندان و خانواده های تحت پوشش بهزیستی همواره شاهد حضور و مشارکت فعال خیرین و نیکوکاران باشیم.

۵ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۲۸
کد خبر : ۲۱۲,۳۵۲
کلیدواژه ها: بهزیستی, استان مرکزی,مددجویان,واحد مسکونی,تعاون کار مرکزی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید