۱۲ هزار و ۷۷ نفر در قزوین برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کردند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: تا پایان خردادماه ۱۲ هزار و ۷۷ نفر در قزوین برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کردند که از این تعداد هشت هزار و ۵۶۰ نفر مشمول مقررات بیمه بیکاری هستند.
۱۲ هزار و ۷۷ نفر در قزوین برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، رضا گروسی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین اظهارکرد: برقراری بیمه بیکاری افراد مشمول هنوز به اتمام نرسیده، چون تامین اجتماعی فقط ۱۳ رسته‌ای را که مشمول بیمه بیکاری ناشی از کرونا هستند، در حال انجام است.

وی اضافه کرد: بیمه بیکاری مشاغل متاثر از کرونا از ۱۰ اسفندماه سال ۹۸ تا ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۹۹ تعریف شده است و اگر کارفرما فعالیت خود را شروع نکند یا تعدیل نیرو داشته باشد، افراد مشمول از یکم خردادماه مشمول بیمه بیکاری خواهند شد.

گروسی افزود: با توجه به اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از هفتم مردادماه امسال کلیه متقاضیان دریافت مقرری بیمه بیکاری باید در سامانه جامع روابط کار به آدرس https://prkar.mcls.gov.ir مراجعه کرده و ثبت نام نمایند.

وی گفت: همچنین پیش زمینه ثبت نام در سامانه مذکور، احراز هویت بیمه‌ای کارگر در دفاتر پیشخوان خدمات دولت است که باید بعد از سایر مراحل ثبت نام در کافی نت‌ها و کاریابی‌ها انجام شود.

وی افزود: البته قزوین جزو پنج استان پایلوت کشور در اجرای این طرح بود که آن را از یک ماه گذشته شروع کرد و بعد از آن در کل کشور به مرحله اجرا درآمد.

۸ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳
کد خبر : ۲۱۲,۹۶۴
کلیدواژه ها: ۱۲ هزار و ۷۷ نفر در قزوین, برای دریافت بیمه بیکاری, ثبت نام کردند

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید