آموزش ایمنی در ساخت و سازها برای مالکان خراسان شمالی اجباری شد

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: آموزش ایمنی در ساخت و سازها برای مالکان این استان اجباری شده و شهرداری‌ها مکلف هستند پیش از صدور پروانه، از مالکان تقاضای مستندات حضور در دوره های آموزش ایمنی دریافت کنند.
اجباری شده آموزش ایمنی در ساخت و سازها
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، قربان نباتیان مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: با هماهنگی انجام شده با معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار، از این پس شهرداری ها پیش از صدور پروانه ساختمان برای مالکان، آنان را برای حضور در دوره های آموزشی ایمنی به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی می کنند. 
مدیر روابط کار  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی افزود: مالکان در این دوره ها با ضوابط فنی و ایمنی کار آشنا می شوند. 
 
وی در بخش دیگر سخنان خود در باره بازرسی از کارگاه های استان گفت: در بازرسی ها علاوه بر ضوابط فنی و ایمنی، رعایت پروتکل های بهداشتی هم رصد می شود و نتایج نشان می دهد ۸۰ درصد از کارگاه ها، پروتکل های بهداشتی پیشگیری از شیوع کرونا را رعایت می کنند. 
نباتیان با بیان اینکه در سه ماهه امسال، هزار و ۵۲۶ مورد بازرسی از کارگاه های استان انجام شده است افزود: در این مدت هزار و ۳۹۱ مورد ابلاغیه رفع نقص برای کارفرمایان صادر شده است. 
وی خاطرنشان کرد: البته بسیاری از ابلاغیه ها، جنبه راهنمایی، مشاوره و توصیه داشته اما نقص و ایراد در برخی کارگاه ها به لحاظ ایمنی حاد بوده است. 
مدیر روابط کار  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی اظهار کرد: در این مدت ۲۹ مورد گواهی صلاحیت ایمنی برای پیمانکاران صادر شده است.
در خراسان شمالی پنج هزار و ۸۰۰ کارگاه ها مشمول بازرسی های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۲۸
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۱۳,۱۶۶
کلیدواژه ها: آموزش ایمنی,روابط کار اداره کل تعاون، کار خراسان شمالی,حوادت ناشی از کار,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید