نشست مشترک پدافند غیر عامل در وزارت تعاون برگزار شد

نشست مشترک سازمان پدافند غیر عامل، فرماندهان مراکز بسیج وزارتخانه ها و دستگاههای دولتی صبح امروز در وزارت تعاون برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون این نشست با هدف کاهش آسیب پذیری زیر ساخت های کشور در برابر تهدیدات خارجی و افزایش پایداری ملی و بررسی نقش بسیج در برنامه ریزی های پدافند غیر عامل برگزار شد.

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این نشست با بیان اینکه پدافند غیر عامل مجموعه اقدامات غیر مسلحانه ای است که موجب افزایش بازدارندگی ،کاهش آسیب پذیری،تداوم فعالیت های ضروری و تسهیل مدیرت بحران دربرابر تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن است گفت: در سالهای اخیر پدافند غیر عامل با تاکیدات مقام معظم رهبری به تدریج جایگاه و اهمیت خود را پیدا کرده است ولی روند شکل گیری متناسب با تهدیدات و تهاجمات متعدد دشمنان ندارد.
وی ادامه داد: نقش و رویکرد بسیج در دستگاههای اجرایی بسیار پر اهمیت است حضور بسیج در شورای پدافند غیر عامل دستگاهها نشان دهنده همین موضوع است.
در این نشست رضا احمدی میانجی رئیس سازمان بسیج کار مندی نیز با بیان اینکه پدافند غیر عامل به عنوان یکی از موثرترین و پایدارترین روش های دفاع در برابر تهدیدات همواره مد کشور های جهان قرار داشته است، افزود: با توجه به نقش و اهمیت پدافند غیر عامل در افزایش توان و اقدار نظام جمهوری اسلامی ایران و کاهش آسیب پذیری کشور لزوم تدوین سیاست های کلی برای نهادینه کردن این امر در قانون گذاری ضرورری است .
رئیس سازمان بسیج کار مندی نقش نیروهای بسیج را در این زمینه مهم دانست و خاطر نشان ساخت: تلاش بسیج این است که بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری با روحیه بسیجی و تعامل با سایر نیروها در پیشبرد برنامه ها و سیاست ها ی کشور در زمینه پدافند غیر عامل عمل کند.

۲۵ آبان ۱۳۸۸ ۱۱:۴۲
کد خبر : ۲,۱۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید