وزیر تعاون : تاکید به تعاون در واقع تاکید بر اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی و توسعه عدالت اجتماعی است

موضوع تعاون در محور اقتصاد و توسعه عدالت اجتماعی می تواند زمینه ساز ارتقاء اقتصاد ایران درتقابل با دیگر انواع اقتصاد ها باشد وتاکید به تعاون در واقع تاکید بر اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی و تو سعه عدالت اجتماعی با رویکرد تعاون است.
وزیر تعاون : تاکید به تعاون در واقع تاکید بر اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی و توسعه عدالت اجتماعی است
به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون ، وزیر تعاون درخصوص اهداف برگزاری جشنواره ملی تعاون و رسانه که در تبریز برگزار گردید گفت: در راستای توسعه بخش تعاون در کشور و تقویت جایگاه این بخش و همچنین تحقق منوبات مقام معظم رهبری و دستیابی به اهداف چشم انداز 20 سال آینده کشور ، قصد داریم با برنامه ریزی های مناسب و با استفاده از حلقه های موثر از جمله رسانه ها فرهنگ تعاون را در کشور گسترش دهیم.
وزیر تعاون با اشاره به اینکه بخش تعاون در بالندگی و پیشرفت کشور نقش موثر دارد گفت : علاوه به متفکران و دانشگاهیان ،رسانه ها در آگاهی بخشی عمومی و گسترش فرهنگ تعاون بخصوص صدا وسیما نقش موثر و بنیادی دارند.
محمد عباسی درخصوص عوامل محقق شدن فعالیتهای تعاون محور به شرایط پیش آمده در اوایل انقلاب تاکید کرد و گفت : نگاه دولتی به اقتصاد کشور ، مانع از پیشرفت و بروز توانمندی های این بخش شده و از طرف دیگر نگاه افراطی به بخش خصوصی نیز مانع تحقق اهداف بخش تعاون است.
وی افزود :برای خارج شدن از شکاف طبقاتی موجود در کشور بها دادن به اقتصاد تعاونی مهمترین مقوله می باشد و این بخش نیازمند گسترش فرهنگ تعاون در رسانه ها و آموزش آن به عموم است و دانشگاهیان نیز می توانند گزینه خوبی جهت گسترش فرهنگ تعاون باشند
وزیر تعاون دستیابی به سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد ملی را براساس برنامه توسعه پنجم نیازمند یک شیوه متفاوت و گسترده خواند و خاطر نشان کرد: گسترش موضوع به حدی است که باید از ظرفیت رسانه های مختلف در راستای ترویج فرهنگ تعاون بهره گیریم .
عباسی تدوین قانون تعاونگران برتر و ایجاد صندوقهای ضمانت سر مایه گذاری پس از بانک توسعه تعاون را از مهمترین برنامه های پیش روی وزارت تعاون خواهد بود .
۲۵ آبان ۱۳۸۸ ۱۲:۵۶
کد خبر : ۲,۱۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید