مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای غرب استان تهران :ماهیانه 2 هزار نفر در غرب استان گواهینامه مهارت دریافت می کنند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای غرب استان تهران گفت : بطور متوسط ماهیانه حدود 2 هزار داوطلب آزاد موفق به دریافت گواهینامه مهارت در این منطقه می شوند .
حسن کشاورز در گفت و گو با خبرنگار ما گفت : شرکت این تعداد داوطلب بیانگر نقش مهارت در اشتغالزایی افراد جویای کار است .
وی تصریح کرد : با این روند در سال جاری برای حدود 40 هزار نفر از داوطلبان و کارآموزان این اداره کل گواهینامه مهارت صادر خواهد شد .
کشاورز اظهار داشت : بر این اساس ، تعداد این گواهینامه ها نسبت به سال گذشته از افزایش 10 درصدی برخوردار خواهد بود .
به گفته وی از ابتدای سال جاری تا کنون 67 دوره آموزشی مهارت در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای غرب استان تهران برگزار شده که از این تعداد 33 دوره مربوط به بخش صنعت بوده است .
وی تعداد شرکت کنندگان در بخش صنعت را در این مدت یک هزار و 676 نفر ذکر کرد و گفت : پیش بینی می شود این تعداد تا پایان سال جاری به 2 هزار و 700 نفر افزایش یابد .
کشاورز افزود : بر اساس آمار هم اکنون 60 درصد افرادی که از این اداره کل گواهینامه درجه دو دریافت کرده اندجذب بازار کار شده اند که این رقم در ارتباط با گواهینامه دوره یک به 80 درصد افزایش می یابد .
وی یادآورشد : تمامی شرکت کنندگان در طرح آموزش 18 ماهه و تربیت کارگر ماهر نیز پس از اخذ گواهینامه مربوطه در واحدهای تولیدی و صنعتی منطقه مشغول به کار شده اند .
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بدون ذکر آمار تعداد گواهینامه های سطح مختلف ، مدت آموزش گواهینامه های درجه یک و دو و کارگر ماهر را به ترتیب یک هزار و 100 ساعت 600 الی 900 ساعت و 2 هزار و 800 ساعت آموزش بیان کرد .
کشاورز خاطر نشان کرد : هم اکنون این اداره کل وظیفه آموزش مهارت نیروی انسانی شاغل در 2 هزار و 180 واحد تولیدی صنعتی بزرگ منطقه را بر عهده دارد .
وی تعداد دوره های آموزشی در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای غرب استان تهران را 86 حرفه در قالب 29 رشته عنوان کرد .
به گفته کشاورز ، این اداره کل 7 مرکز دولتی و 878 مرکز خصوصی و آموزشگاه های آزاد را در منطقه غرب استان تهران تحت پوشش دارد .
۱۳ آذر ۱۳۸۴ ۱۷:۵۱
کد خبر : ۲۱,۶۰۵