ایجاد 235 فرصت شغلی با بهره ‌برداری از ۱۴ طرح تعاونی در استان همدان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان گفت : ۱۴ طرح تعاونی با ایجاد فرصت شغلی برای ۲۳۵ نفر در این استان بهره‌برداری رسید.
احمدتوصیفیان,بهره برداری از 14 طرح تعاونی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان، احمد توصیفیان گفت: این طرح ها شامل ۶ طرح صنعتی، یک طرح کشاورزی، یک طرح مسکن، پنجطرح خدماتی و یک طرح مرکز توسعه نوآوری است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان با اشاره اینکه توسعه مهارت یکی از ضروریات جامعه است، گفت: بسیاری از تعاونی‌ها خود را باور ندارند و حتی کارهای خوب و ارزشمند خود را کوچک می‌شمارند و به نوعی خود را منزوی کرده و در نمایشگاه‌ها کمتر حضور می‌یابند.

وی خاطرنشان کرد:  تعداد کل تعاونی های فعال در  استان همدان یک هزار و ۱۷۲ مورد است که با تشکیل این تعداد تعاونی برای ۱۷ هزار و ۴۳۲ نفر به طور مستقیم فرصت شغلی ایجاد شده است.

توصیفیان افزود: ۳۰ درصد تعاونی های فعال در این استان خدماتی، ۱۶ درصد توزیعی و ۵۴ درصد تعاونی‌های تولیدی شامل کشاورزی، صنعتی و فرش‌دستباف هستند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۹۰۰ هزار تن از جمعیت استان همدان عضو تعاونی‌ها هستند، در ادامه با اشاره به اینکه فعالیت در عرصه تعاون موجب رونق تولید داخلی، استقلال و استفاده از ظرفیت های اقتصادی می شود، تجمیع سرمایه ها، ایجاد سرمایه گذاری داخلی و مشارکت افراد در برابری فرصت ها را از دیگر مزیت های فعالیت تعاونی ها برشمرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان گفت:  برای توسعه اقتصادی نیازمند کار جمعی، سختکوشی، پشتکار، مسئولیت پذیری اجتماعی و تقویت سرمایه انسانی و اجتماعی هستیم که ضرورت دارد باور تعاون، فرهنگ کار و کار جمعی در جامعه تقویت شود.

وی ادامه داد: فعالیت در عرصه تعاون علاوه بر افزایش تاب آوری اقتصادی در شرایط اعمال تحریم ها، با حاکم بودن روح جمعی سبب نقش آفرینی در پیشرفت کشور خواهد شد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون,کارورفاه اجتماعی استان همدان |
کد خبر : ۲۱۸,۵۱۰
کلیدواژه ها: احمدتوصیفیان,بهره برداری از 14 طرح تعاونی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید