توزیع یک وعده غذای گرم با هدف بهبود تغذیه کودکان مناطق محروم و روستایی استان مرکزی

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: طرح تأمین یک وعده غذای گرم با هدف بهبود تغذیه کودکان ۳ تا ۶ سال اجرا می شود.
یک وعده غذای گرم با هدف بهبود تغذیه کودکان مناطق محروم و روستایی
به گزارش روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی « زهرا امینی» با اشاره به اهمیت سلامت همه کودکان از اجرای طرح تأمین یک وعده غذای گرم به منظور بهبود تغذیه کودکان 3 تا 6 سال خانواده های نیازمند در مناطق محروم روستایی خبر داد و گفت: کودکان ارزشمندترین سرمایه های انسانی و اجتماعی هستند و توجه به کودکان و ارتقای وضعیت آنان از نظرجسمی، روانی، اجتماعی و معنوی از اهمیت بسیاری برخوردار است.
 
مدیر کل بهزیستی استان مرکزی با تاکید بر اینکه کودک سالم به عنوان آینده سازان ایران اسلامی، جامعه را در مسیر پیشرفت و ترقی قرار می دهند، افزود: بهزیستی استان در راستای وظایف قانونی خویش در زمینه ارائه خدمات مختلف به کودکان، توفیق این را داشته تا گامهای موثری درجهت بهبود وضعیت کودکان در ابعاد مختلف بردارد.
 
وی پرداخت اعتبار یک وعده غذای گرم در روستا مهدها و مهدهای کودک مناطق محروم شهری را از برنامه های بهزیستی در این راستا دانست و بیان کرد: در استان مرکزی طرح توزیع یک وعده غذای گرم در سال 98 در27روستامهد و مهد کودک مناطق محروم شهری انجام شد.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه این طرح از شهرستانهای کمیجان، فراهان، آشتیان، شازند، خنداب، اراک، خمین، دلیجان، ساوه از تاریخ 16مهر ماه به اجرا در آمده است، ادامه داد:در این طرح که باهمکاری اداره کل بهزیستی استان و دانشگاه علوم پزشکی اجرا شد تعداد حداقل 600 کودک از خدمات آن بهره مند شدند.
 
مدیر کل بهزیستی استان مرکزی از ادامه این طرح در سال جاری خبر داد و اضافه کرد: کودکان به منظور تعیین شاخص های تن سنجی قبل و بعد از استفاده از غذای گرم مورد ارزیابی درزمینه قد و وزن قرار می گیرند.
 
امینی ادامه داد: تأمین بخشی از نیاز های تغذیه ای کودکان از طریق یک و عده غذای گرم در روستا مهدها، افزایش آگاهی کودکان در زمینه آشنایی با گروههای غذایی و  میان وعده های غذایی مناسب، بررسی وضعیت رشد کودکان 3 تا 6 سال روستا مهد ها بر اساس شاخص وزن برای سن، ارتقاء آگاهی خانواده ها در زمینه تغذیه و رشد کودک ضمن ارتقاء آگاهی مدیران و مربیان روستا مهدها در این زمینه، اصلاح عادات و ایجاد رفتار تغذیه ای صحیح در کودکان و ترغیب خانواده ها به استفاده از خدمات روستا مهدها از اهداف اختصاصی این طرح است.
 
وی با اشاره به اینکه این وعده غذای گرم علاوه بر تشویق والدین روستایی برای سپردن کودکان به مهد باعث می شود کودکان از آموزش های مناسب مهدها هم بهره مند شوند، گفت: توزیع غذای گرم راهی برای رساندن مواد مورد نیاز به کودکان روستا ها که جزء مناطق محروم هستند شده و سبب کاهش سوء تغذیه درآنها می شود.
 
امینی برگزاری کارگاههای آموزش والدین، مربیان به صورت حضوری و غیر حضوری، تعیین سبد غذایی و برنامه غذایی یکسان در حداقل 5 روز هفته را از دیگر برنامه های این طرح دانست و اظهار کرد: در این طرح نیز به منظور ترویج فرهنگ بومی، سنتی و محلی دریک روز از هفته غذای طبخ شده از غذاهای سالم و مغذی بومی آن منطقه است.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه در سال 98 اعتباراین طرح با افزایش خوبی همراه بود، گفت: روزانه با سرانه 37400ریال حداقل به مدت 60 روز طرح اجرا شد و سعی شد با اجرای درست طرح تلاش برای پرورش نسلی سالم و پویا، به منظور ساختن آینده مناسب و مطلوب کشور صورت گیرد.
 
مدیر کل بهزیستی استان مرکزی اظهار کرد: اعتبار این طرح نیز توسط سازمان بهزیستی کشور در طی چند مرحله به حساب مهدهای کودک مجری واریز گردید و امید است با اجرای این طرح گامی موثر در سلامت کودکان برداشته شود .
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۱۸,۶۱۸
کلیدواژه ها: بهزیستی, استان مرکزی, مناطق محروم, تغذیه کودکان,تعاون کار مرکزی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید